Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мал. 3. Зображення, отримане за допомогою комп'ютерного томографа

В останні десятиріччя зусилля фахівців зосереджено в двох основних напрямах: стандартизація медичної термінології та стандартизація передачі записів в електронну історію хвороби, оскільки запис історії хвороби, що був зрозумілий з помилкою, може коштувати пацієнту життя. Найбільших успіхів досягли дві англомовні країни — США та Великобританія. У першій було розроблено Уніфіковану систему медичної мови UMLS та обширну номенклатуру медичних термінів SNOMED, у другій — Клінічні коди Ріда RCC (див. додаток 1).

В Україні на сьогодні не існує вітчизняних аналогів перера­хованих вище стандартів. Хоча в окремих медичних центрах ведеться робота з уніфікації способів зберігання, використан­ня медичних даних та ефективного електронного обміну ними, проте ці способи не є загальноприйнятими, універсальними. Перехід від національних стандартів подання медичних даних до світових є проблемою сучасної медичної інформатики.

Говорити про створення єдиної системи світових стандартів даних у медицині рано, проте ця проблема перебуває на етапі вирішення. Сьогодні найвідомішою та найпоширенішою є Між­народна статистична класифікація хвороб, травм та причин смерті (МКХ), яка періодично (1 раз у 10 років) переглядається під керівництвом ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я є спеціалізованою уста­новою ООН у галузі охорони здоров'я. Створена 7 квітня 1948 року. Метою діяльності ВООЗ, як зазначено в її Уставі, є досягнення всіма народами можливо вищого рівня здоров'я. В Уставі ВООЗ здоров'я визначено як стан повного фізичного, душевного й соціального благо­получчя, а не тільки як відсутність хвороб і фізичних дефектів.) МКХ-10 прийнято державами світу. Це нормативний документ, що забезпечує міжнародну порів­нянність матеріалів. У ній використано алфавітно-цифрову ко­дову систему. За основу кодування взято арабські цифри та ла­тинський алфавіт.

Наприклад, вітряна віспа — В01, гострий ВІЛ-інфекційний синдром — В23.0, безсимптомний інфекційний статус, спри­чинений ВІЛ, — Z21, гострий гепатит А — В15, гострий гепа­тит В — В16, туберкульоз органів дихання — А15.2, рання стадія сифілісу — А51 і т. д.

МКХ-10 вирішує лише частину проблем стандартизації да­них, вона є початком в освоєнні глобального інформаційного простору всесвітньої охорони здоров'я. Таким чином, до черго­вих завдань сьогодення та майбутнього медичної інформатики належать розробка та упровадження міжнародних стандартів подання медичної інформації, особливо клінічної та лабора­торної, з подальшим доведенням їх до рівня регіонів.




Переглядів: 403

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мал. 2. Відкриті мережі за стандартними протоколами | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.