Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проблеми ризику, пов'язаного із радіаційною дією

 

Практично всі види людської діяльності, включаючи використання іонізуючих випромінювань, пов'язані з певним ризиком. Допустимість ризику порівнюють з користк від відповідного виду діяльності. Від усіх видів злоякісни? захворювань гине близько 13% населення. Смертність від злоякісних захворювань, викликаних всіма видами радіацій­ної дії, включаючи природний радіаційний фон і опромінен­ня під час медичної діагностики, становить 0.15% загальної смертності. В масштабах країни це дає достатньо велику абсолютну величину ризику смертності.

Медичні рентгенологічні обстеження створюють близь­ко 50% радіаційної дії на людину, включаючи природний радіаційний фон і штучні джерела радіації (без врахування радіаційного забруднення внаслідок аварії на Чорнобиль­ській АЕС). Опромінення населення за рахунок медичної рентгенології в даний час пов'язане з великим ризиком появи віддалених наслідків опромінення. З цієї причини необхідно знижувати дозові навантаження на осіб, що проходять рентгенологічні дослідження. А ще краще роз­робляти і впроваджувати в життя методи діагностики, які дають ту ж саму інформацію, що і рентгенівські методи, але не іонізують тканини організму (наприклад, ультразвукові дослідження, ультразвукова голографія тощо).

Застосування рентгенівської діагностики дає змогу, на думку багатьох дослідників, щорічно врятувати коло 100 000 людських життів. Водночас внаслідок невиправда­ного опромінення збільшується кількість злоякісних захво­рювань і генетичних пошкоджень, що призводить до втрати близько ЗО 000 життів щорічно. І поки не освоєні більш безпечні методи діагностики, що дають таку саму або більшу інформацію, використання рентгенівського випро­мінювання і іонізуючої радіації взагалі виправдане там, де користь від його застосування більша, ніж нанесена шкода.

КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ

 

Великим досягненням сучасної медицини є впро­вадження в практику методу комп'ютерної томографії. Томографія (від грецького tomos - шар і графія) - методика дослідження, під час якої можна робити пошарові знімки певної частини досліджуваного об'єкта (зокрема, певної частини тіла людини).

До найрозповсюдженіших методів комп'ютерної томо­графії слід віднести:

1. Рентгенівську томографію.

2. ЯМР-томографію, що спирається на явище ядерного магнітного резонансу.

3. Позитронну емісійну томографію (ПЕТ).

 




Переглядів: 419

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Латентний період-час виявлення в організмі порушень, викликаних радіацією | Рентгенівська томографія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.