Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пільги з ПДВ та їх еконономічний зміст.

Нормами Податкового кодексу (Ст. 197)визначено вичерпний перелік господарських операцій, звільнених від оподаткування, а також дано деталь-ну характеристику таких операцій та вимоги до їх здійснення. Максимально глибока деталізація опису операцій, звільнених від оподаткування, спрямо-вана на покращання адміністрування ПДВ та перекриття шляхів ухилення від сплати податку за базовою ставкою.

Слід зазначити, що операції, звільнені від оподаткування, розбиті на дві групи:

- операції постачання товарів і послуг на території України;

- операції постачання та ввезення товарів/послуг на територіюУкраїни.

Звільнено від оподаткуваня операції з:

- постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг на навчання дітей у будинках кільтури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

Звільнення від оподаткування освітніх послуг є стандартною пільгою, що надається в більшості країн з метою стимулювання набуття освіти та під-

вищення її рівня. Звільнення від оподаткування навчання дітей та молоді, на-

вчання у школах або вищих навчальних закладах, професійного навчання або професійної перепідготовки, включаючи поставку послуг і товарів, тісно з ними пов’язаними органами, що регулюються публічним правом, які став-лять собі таке навчання за мету, або іншими організаціями, визнаними відповідними державами-членами як такі, що мають подібні цілі, а також приватної навчальної діяльності учителів у сфері шкільної та вищої освіти передбачене ст. 132 Директиви Ради 2006/112/ЄС.

- операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. Дія цієї пільги спрямована на створення сприятливих фінансово-економічних умов для будівництва доступного житла за державні кошти для громадян України.

- постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асор-тименту для немовлят за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Метою такого звільнення є підтримка сімей з дітьми. У багатьох європейських країнах така підтримка надається шляхом оподаткування то-варів для дітей за зниженою ставкою ПДВ.

- постачання технічних та інших засобів реабілітації(крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки, товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, комплектуючих і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), для інвалідів та інших пільгових категорій населення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів Укра-їни. Метою цього звільнення є державна підтримка реабілітації інвалідів. Ефект від такої підтримки посилено завдяки звільненню від оподаткування не лише технічних та інших засобів реабілітації, а також товарів спеціального призначення для інвалідів, а й комплектуючих і напівфабрикатів для їх ви-готовлення.

- постачання послуг з охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційним установам для інвалідів та дітей-інвалідів.

Слід зазначити, що у країнах ЄС згідно з Директивою Ради 2006/112/ЄС медичне обладнання, допоміжні та інші пристрої, зазвичай призначені для компенсації або лікування інвалідності, призначені винятково для особистого користування інвалідами, включаючи ремонт таких товарів, та поставка дитячих сидінь для автомобілів можуть оподатковуватися за зниженими ставками. Звільнення медичних послуг від оподаткування є стандартною пільгою, що надається в більшості країн. Така пільга передбачена ст. 132 Директиви Ради 2006/112/ЄС, в якій зазначається, що держави-члени звільняють від оподаткування лікарняне й медичне лікування та тісно пов’язану з ним діяльність, що ведеться органами, які регулюються публічним правом, лікарнями, лікувальними або діагностичними центрами й іншими визнаними закладами подібного характеру. Крім того, у додатку ІІІ Директиви передбачено можливість оподаткування послуг медичної та стоматологічної допомоги за зниженими ставками.

- постачання бібліотекам, які перебувають у державній або комунальній власності або у власності всеукраїнських громадських організацій інвалідів, платних послуг з комплектування реєстраційно-облікових документів (квитків, формулярів), користування рідкісними, цінними довідниками, книгами (у тому числі нічним абонементом), тематичного добору літератури та надання тематичних, адресно-бібліографічних та фактографічних довідок. Звільнення від оподаткування постачання бібліотеками платних послуг спрямоване на їх здешевлення з метою стимулювання придбання цих послуг як таких, що відповідають суспільним інтересам.

- ввезення на митну територію України устаткування, яке працює на вілновлюваних джерелах енергії, енергозберігаючого обладнання і матеріалів, засобів вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів, обладнання та матеріалів для виробництва альтернативних видів палива або виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії. Вказані пільги спрямовані на стимулювання енерго-збереження та використання в Україні альтернативних видів палива.

- постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлено законодавством, включаючи плату за державну реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

- ввезення на митну територію України майна як міжнародної техніч-

нічної допомоги, що надається відповідно до міжнародних договорів Укра-їни, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України “Про гу-

манітарну допомогу”. Вказана пільга надана з врахуванням зростання обсягів міжнародної технічної допомоги Україні та ролі такої допомоги в підготовці і проведенні економічних реформ.

З метою посилення соціального захисту інвалідів до господарських

операцій, звільнених від оподаткування, включено також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України інвалідів, дітей-інвалідів.

Звільнені від оподаткування податом на додану вартість підприємства і організації громадських організацій інвалідів з постачання товарів (крім підакцизних товарів), послуг (крім послуг, що надаються під час проведення лотерей і розважальних ігор та послуг з постачання підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії(консингації), поруки тощо без передачі права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються (надаються) ними, при умові, що кількість інвалідів, які мають у таких організаціях основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, а фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат з оплати праці.

Тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільнено від оподаткування ПДВ:

- операції з виконання робіт та постачання послуг суб'єктами підприємницької діяльності – резидентами України, які одночасно здійснюють видавничу діяльність, діяльність з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону. Вказана пільга надається при умові, що дохід такого суб’єкта підприємницької діяльності, отриманий від видавничої діяльності, діяльності з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону, має становити не менше 100 відсотків від загальної суми його доходу за перший звітний (податковий) період з часу створення такого суб’єкта або не менше 50 відсотків від загальної суми його доходу за попередній податковий рік;

- операції з виконання робіт та постачання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії, розповсюджувачами книжкової продукції, виробленої в Україні, операції з виробництва (постачання) паперу і картону, вироблених в Україні для виготовлення книжкової продукції, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва.

 


Читайте також:

  1. База оподаткування та пільги податку з доходів фізичних осіб, їх відмінність від податку з доходів фіз осіб самозайнятих та осіб що займаються проф діяльністю
  2. Гарантії працівників на охорону праці, пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці.
  3. ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА ТА ЇЇ ЗМІСТ.
  4. Зміст. 2.1.Статистичне спостереження —перший етап статистичного дослідження
  5. Категорії платників ПДВ. Їх реєстрація та облік. Особливості оподаткування. Хто призначає і скасовує пільги в пдв
  6. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги
  7. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги.
  8. Питання № 3 Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб
  9. Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням.
  10. Пільги для суб’єктів інтелектуальної власності в Україні
  11. Пільги зі сплати податку на прибуток.




Переглядів: 433

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В) поняття податкового періоду | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.