Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ділення двоцифрових чисел на одноцифрове. Розв'язання задач.

Мета: ознайомити учнів з можливістю розкладання числа на два доданки, кожний з яких ділиться на це число; формувати вміння розв'язувати задачі, обернені до задачі на знаходження суми двох добутків; розвивати пам'ять, мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 906
В одному бідоні 24 кг олії, а в другому — на 6 кг менше. Усю олію розлили в банки по 3 кг. Скільки вийшло банок? ((24 + (24 — 6)): 3 = 14 (бан.))
Завдання 907
98:2 = 49 51 : 3=17 64:4 + 15 = 31 120:4-8=240
24 : 2= 12 48: 2 = 24 32:2-16 = 0 360-2:8 = 90
2. Гра «Мовчанка»
21: 8-12-8:9-10-10:10 = ?(8)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати ділення двоцифрових чисел на одноцифрове число.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Обчислення за зразком (с. 139, завдання 908)
— Розклади по-різному числа на зручні доданки і виконай ділення. Зразок.
84 : 6 - (60 + 24): 6 - 10 + 4 = 14; 84 : 6 - (48 + 36) : 6 = 8 + 6 - 14
72 : 4 60 : 5 96 : 6 48 : 4
— На які доданки виявилося зручним у даних випадках розбити ділене? Чому? (Ми представляли кожного разу ділене у вигляді суми зручних доданків, оскільки розрядні доданки не ділилися на ці числа.)
Потім розглядається частка, у якій ділене представлене сумою, один з доданків якої — круглі десятки, що діляться на дільник. Причому заміна діленого сумою виконується різними способами:
96 : 3 - (ЗО + 66): 3 = ЗО : 3 + 66 : 3 - 10 + (ЗО + 36): 3 10 + ЗО : 3 + 36 : 3 = = 32
96 : 3 = (60 + 36) : 3 = 60 : 3 + 36 : 3 = 20 + (ЗО + 6): 3 = 20 + ЗО : 3 + 6 : 3 = = 20+10+2 = 32
96 : 3 = (90 + 6): 3 = 90 : 3 + 6 : 3 = ЗО + 2 = 32.
Вочевидь, найпростішим випадком є третій. Його особливість полягає в тому, що один з доданків — не просто круглі десятки, які діляться на дільник, а найбільша кількість десятків, які діляться на дільник.
72 : 4 = (40 + 32): 4 = 10 + 8 = 18 96 : 6 = (60 + 36): 6 = 10 + 6 = 16
72: 4 = (28 f 44): 4 = 7 + 11 = 18 96: 6 = (54 + 42): 6 = 9 + 7 = 16
60 : 5 = (50 + 10) : 5 = 10 + 2 = 12 48 : 4 = (40 + 8) : 4 = 10 + 2 = 12
60 : 5 = (45 + 15): 5 = 9 + 3 = 12 48 : 4 = (20 + 28): 4 = 5 + 7 = 12
Висновок. Ділене іноді можна розкласти по-різному па два доданки, кожпе з яких ділиться на це число.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування задачі за поданим планом (с. 119,завдання909)
— Прочитайте задачу.
— Що в задачі відоме?
— Що треба зробити, щоб відповісти на питання задачі?
— Розв'яжіть задачу, користуючись планом розв'язання задачі. План розв'язання:
1) Скільки привезли метрів шовку?
2) Скільки привезли метрів сатину?
3) Скільки метрів сатину в одному сувої?
2. Колективна робота над задачею (с. 139, завдання 910}
5 в.— по 90 грн
6 С.— по ? грн
— Поясніть числа задачі за коротким записом.
— Складіть план розв'язання.
1) Скільки коштують п'ять ваз для квітів?
2) Скільки коштують шість скатертин?
3) Скільки коштує скатертина? Розв'язання
1) 90 • 5 = 450 (грн) — коштують п'ять ваз для квітів;
2) 930 - 450 = 480 (грн) — шість скатертин;
3)480: 6 = 80(грн)
Відповідь: 80 грн коштує скатертина.
— Складіть задачу, обернену до даної.
3. Самостійна робота над задачею (с 139, завдання 911)
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. 60:(2*2)=15(грн.)
4. Усне виконання завдання (с. 140,завдання 912)
5. Коментоване виконання завдання (с. 140, завдання 913)
6. Офтальмологічна пауза
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— На які зручні доданки можна розкласти ділене 72 у прикладі 72 : З?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 140, завдання 914; 915.

 

 




Переглядів: 887

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МАТЕМАТИКА 01.04

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.