Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Залежність між множнком і добутком. Розв'язування задач.

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії; закріпити вміння розв'язувати задачі; тренувати пам'ять; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 958
— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей (42 : 21 = 2; 54 :18 = 3; 32:8 = 4; 70 :14 = 5; 45:5 = 9:28:4 + 3-7 = 28;2-37= 74;540 : 3 + 180 = 360)
Завдання 959
— Яка маса восьми коробок із цукерками? ((48:6 + 3)•8 = 88 (кг))
2. Гра «Ланцюжок»
1-й ряд 2-й ряд 3-й ряд
20 • 3 : ЗО • 7 60 : 20•9 : З 30 : 6 • 10 : 5
40 : 40 • 0 • 78 100 : 10 - 0 • 56 90 : 90 • 0 : 83
80 : 20 •10 : 8 30 : 30 • 0 : 47 100 : 50 • 9 : 6
100 : 20 • 7 : 5 50 : 5 • 0 - 99 60 : 20•8 : 6
50 : 10 • 8 : 5 70 : 10 • 8 : 56 91 : 7 + 5 • 18
3•16-64 :4 65-2•31 + 27 76-24•2 + 13
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні па уроці ми розглянемо залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в парах (с. 145, завдання 960)
— Порівняйте, як змінюється добуток при зміні одного з множників у кілька разів.
Висновок. Якщо один з множників збільшити (зменшити) у кілька разів, то і добуток збільшується (зменшується) у стільки ж разів.
2. Обчислення виразів за зразком з коментуванням (с. 146, завдання 961)
3. Колективне опрацювання матеріалу (с 146, завдання962)
Висновок. Якщо один множник збільшити (зменшити) у кілька разів» а другий зменшити (збільшити) у стільки ж разів, то значення добутку не зміниться.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Обчислення за зразком (с. 146,завдання 963)
— Обчисліть за зразком і зробіть висновок про спосіб множення на 5.
18 - 5 - (18 : 2) • (5 • 2) - 9 • 10 - 90
Множення на 5 замінюється множенням на 10 з наступним діленням на 2 отриманого добутку (чи діленням на 2 і множенням на 10).
14 • 5 = 14 • 10 : 2 = 70 24 • 5 = 24 • 10 : 2 = 120
46 • 5 = 46 • 10 : 2 = 230 28 • 5 = 28 • 10 : 2 = 140
2. Колективна робота над задачею (с. 146, завдання 964)
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки.
8 бук. по 5 тр. 6 бук. по 5 гв.
Розв'язання 1)8 + 6= 14 (бук.) — всього букетів; 2)5- 14 = 70 (кв.)
Відповідь: 70 квітів використала квітникарка.
— Складіть і розв'яжіть обернену задачу.
3. Самостійна робота над задачею [с 146, завдання 965)
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. Розв'язання
1) 80 : 2 = 40 (курс.) — літають самостійно;
2) 80 + 40 = 120 (курс.) — літають; 3)320 -120 = 200 (курс.)
Відповідь: 200 курсантів учаться на тренажерах.
— Замініть в умові слово «менше» словом «більше». Чи зміниться план розв'язання задачі?
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 966 (с. 146).
12 третьокласників брали участь у змаганнях з бігу, 10 — зі стрибків, а 5 учнів — з бігу і стрибків. Скільки всього третьокласників брали участь у змаганнях? (12 + 10 — 5 = 17 третьокласників)
2) Запишіть за допомогою чотирьох п'ятірок число 100 двома способами. Розв'язання
(5+5)•(5+ 5) = 100
(5•5-5)•5 = 100
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Як знайти частину від числа?
— Запишіть цифрами: третя частина, п'ята частина, друга частина.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 147, завдання 967; 968.

 

 




Переглядів: 1175

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.