Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Залежність між діленим, дільником і часткою. Розв'язування задач.

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень залежність частки від зміни діленого; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі; тренувати пам'ять; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 967
— Прочитайте вирази і їх значення.
46•5 = 230 94 + 5 = 99 4•24 - 38 : 2 = 77 36•10 = 360
32•5 = 160 78 + 5 = 83 5•26 + 48•5 = 370 72•5 = 360
Завдання 968
— Скільки кущів бузку ще не розквітло? (240- (60 + 60 : 2) = 150 (кущ.))
2. Гра-змагання між рядами

3. Робота в парах
— Знайдіть логічну залежність між числами першого і другого рядів та заповніть віконця.

$IMAGE1=2$

IIІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми розглянемо, як змінюється частка від зміни діленого.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Коментоване розв'язування прикладів (с. 147,завдання 969)
2. Робота в парах (с 147, завдання 970)
— Порівняйте, як змінюється частка внаслідок збільшення (зменшення) діленого в кілька разів.
Висновок. Якщо ділене збільшити (зменшити) у кілька разів при незмінному дільнику, то частка збільшиться (зменшиться) у стільки ж разів.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Коментоване розв'язування прикладів (с. 147,завдання 971)
— Порівняйте вирази у кожному стовпчику. Знайдіть значення виразів нижнього рядка, використовуючи значення відповідних виразів верхнього.
36:3 = 12 72:8 = 9
360 : 3 = 12 • 10 = 120 720 : 8 = 9 • 10 = 90
96: 16 = 6 75:25=3
960 : 16 = 6 • 10 = 60 750 : 25 = 3 • 10 = ЗО
2. Колективна робота над задачею (с 147, завдання 972)
— Прочитайте задачу.
— Чи можемо ми відразу відповісти на питання задачі?
— Що для цього треба знати?
— Якою дією знайдемо, скільки цибулі зібрали з другої грядки?
— Якою дією знайдемо відповідь на питання задачі? (Діленням)
— Розв'яжіть задачу за схемою: []:[]+([];[])=[]
3. Самостійна робота над задачею (о 148, завдання 973)
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Розв'язання 1) 15 - 5 = 10 (пуч.) — м'яти; 2)15 + 10 = 25(rtd/f.)
Відповідь: 25 пучків кропиви заготовила бабуся.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 974 (с. 148).
Скільки буде десятків, якщо 2 десятки помножити на 4 десятки? (8 дec.)
2) В одній коробці 40 цукерок, а в іншій — наполовину менше. Чому дорівнює чверть усіх цукерок?
Розв'язання
1)40 : 2 = 20 (цук.) — у другій коробці;
2) 40 + 20 - 60 (цук.) — всього;
3)60: 4 = 15 (цук.)
Відповідь: 15 цукерок.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Які задачі розв'язували?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С 148, завдання 975; 976.

 

 




Переглядів: 2294

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.