Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За місцем і роллю в регулюванні бухгалтерського обліку

1 група - Закони України: (Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999р. № 996 – Х1У (із змінами та доповненнями); Господарський кодекс України від 16.01.2003р. № 436 – 1У, Закон України “Про господарські товариства”від 19.09.1991р. № 1576 – 1У (із змінами та доповненнями); тощо, в яких у загальному викладаються вимоги до ведення обліку і подання звітності) 2 група – акти вищого органу в системі органів виконавчої влади: (Постанова КМУ “Про затвердження Порядку подання фінансової звітності” від 28.02.2000р. № 419) 3 група – нормативно-правові акти, що затверджуються МФУ:(Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, Плани рахунків бухгалтерського обліку ) 4 група – нормативно-правові акти (інструкції, положення, вказівки і методичні рекомендації МФУ та інших органів, що розробляються на основі положень (стандартів) бухгалтерського обліку) 5 група – рішення (накази, розпорядження) щодо форм організації бухгалтерського обліку і застосування конкретної облікової політики, що приймається власником (керівником) підприємства на підставі попередніх 4-х груп документів нормативно-правового забезпечення.

 

Основним документом, що визначає правові принципи регулювання, організації ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні є Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 р. № 996 - Х1У (далі - Закон 996).

У законі наведено таке визначення бухгалтерського обліку: "Бухгалтерський облік - це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім і внутрішнім користувачам для прийняття рішень "

За вимогами Закону 996 бухгалтерський облік ведеться усіма юридичними особами незалежно від їх організаційно- правової форми і форми власності, а також представництвами іноземних суб'єктів господарювання. За даними бухгалтерського обліку вони повинні складати і у встановлені терміни надавати фінансову звітність.

Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання повної і правдивої інформації про фінансовий стан і діяльність підприємства користувачам такої інформації.

Бухгалтерський облік і фінансова звітність базуються на таких основних принципах: обачність, повне висвітлення, автономність, послідовність, безперервність, нарахування і відповідність доходів і витрат, превалювання сутності над формою, історична (фактична) собівартість, єдиний грошовий вимірник, періодичність. Розкриття змісту кожного принципу наведено у Законі 996.

Методологічні засади формування інформації в обліку та фінансовій звітності про засоби, джерела їх утворення, доходи і витрати тощо викладені у Положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку (далі - ПБО).

Визначення Положення (стандарту) бухгалтерського обліку наведено у ст. 1 Закону 996:

"Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку – нормативно-правовий акт, затверджений Міністерством фінансів України, який визначає принципи і методи ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, яка не протирічить міжнародним стандартам".

Кожне ПБО має номер і назву. Назва ПБО визначає предмет і об'єкт обліку, формування інформації про які в обліку та звітності, викладені у даному ПБО. Структура ПБО включає загальні положення, в яких даються визначення основних термінів і понять, сферу застосування ПБО та інше і основний зміст ПБО - визначення методологічних принципів формування в бухгалтерському обліку інформації про предмет і об’єкт обліку. Причому приоритет віддається достовірній оцінці на різних етапах їх використання. Оскільки ринкові відносини постійно розвиваються, методи і методологія збору економічної інформації для цілей управління , контролю, аналізу, планування потребують постійного вдосконалення, деякі ПБО вже зазнали змін і доповнень, а саме ПБО №№ 2, 3, 5, 10, 12, 13, 17, 18, 25.


Рекомендуються три рівні застосування регламенту бухгалтерського обліку:

 


Читайте також:

  1. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності засобами універсального програмного продукту
  2. Автоматизація обліку виробничих запасів та МШП засобами універсального програмного продукту
  3. Автоматизація обліку витрат на виробництво засобами універсального програмного продукту
  4. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту
  5. Автоматизація обліку фінансово-розрахункових операцій засобами універсального програмного продукту
  6. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  7. Автоматизована форма бухгалтерського обліку.
  8. Автоматизована форма обліку
  9. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  10. Автоматизовані форми та системи обліку.
  11. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  12. Баланс комерційного банку та інші форми синтетичного обліку




Переглядів: 596

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | РІВНІ ЗАСТОСУВАННЯ РЕГЛАМЕНТУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.369 сек.