МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Облік формування і використання резерву на оплату відпустокНеобхідність формування резерву на відпустки продиктована вимогами ПБО 26 "Виплати працівникам" виходячи з того, що відпускові - це поточні виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню. Пунктом 13 ПБО 11 визначено, що резерв повинні формувати усі підприємства. Щомісячне забезпечення на оплату відпусток визначають як добуток фактично нарахованої заробітної плати за місяць і відношення річної планової суми на оплату відпускних до загального фонду оплати праці. Потім результат додатково збільшують на суму достатню для уплати соціальних внесків, які нараховують на відпускні. Можна представити ці розрахунки у вигляді формули:
ЗОВ = ФОПф х ОВпл : ФОП пл х КН, де ЗОВ - забезпечення оплати відпусток; ФОП ф - фактичний розмір оплати праці звітного місяця, в т.ч. премії, відпускні, допомоги з тимчасової втрати працездатності і інші виплати, які враховують при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку відпускних (Порядок 100); ОВ пл - планова річна сума сума оплати щорічних (основних і додаткових) відпусток робітникам. що мають дітей і інших відпусток; ФОП пл - плановий річний фонд оплати праці; КН - коефіцієнт нарахувань у фонди соціального страхування розрахований наступним чином:
КН = (100 - К1 +К2 +К3 +К4) : 100, де К1; К2; К3; К4 - ставки нарахування внесків.
Використання забезпечення на оплату відпусток має особливості: 1. За рахунок забезпечення можна відшкодовувати тільки ті витрати, для покриття яких воно створювалось. 2. Оплату учбових відпусток за рахунок забезпечення не покривають, а відносять на витрати відповідного місяця. 3. Забезпечення створюють за рахунок витрат, за рахунок яких нараховується заробітна плата працівників, для яких воно створюється. Якщо заробітну плату нараховують за рахунок різних витрат, то й забезпечення формують пропорційно розміру заробітних плат віднесених на різні витрати. Нарахування на забезпечення внесків до фондів соціального страхування відносять на ті рахунки витрат, за рахунок яких формується забезпечення. 4 Якщо протягом року необхідність у забезпеченні зникла, то його більше не підтримують. У разі, коли всі працівники вже відбули, наприклад, свої відпустки до вересня і вірогідності вибуття грошових коштів на виплату відпускних до кінця року вже немає, забезпечення до кінця року не поповнюється. 5 Залишок забезпечення переглядають на кожну дату балансу і при необхідності коригують (збільшують або зменшують). Доцільно це робити 31 грудня звітного року. Якщо відпустки за звітний рік надаватись вже не будуть і виплати компенсацій не передбачаються, суми надлишково нарахованого забезпечення сторнують. (пп. "а" п. 11.10. Інструкції про інвентаризацію). Виконуючи цю інструкцію, бухгалтер повинен порівняти залишок забезпечення, що є в наявності з розрахунковим залишком забезпечення. Останній нараховують як добуток кількості днів не використаних працівниками днів щорячної відпустки і їх середньоденної зарплати (її визначають діленням середньомісячної зарплати одного працівника на 25, 4) з додаванням до цієї суми відрахування на державне соціальне страхування через КН. На результат визначений після порівняння коригують забезпечення.
Пам'ятка: загальну кількість днів невикористаних відпусток, на які сформоване забезпечення, обчислюють максимум за два роки.
Формування резерву на відпустки обліковується на рахунку 471 “Забезпечення виплат відпусток” записом:
Дт 23, 92, 93 і т.д. Кт 471 “Забезпечення виплат відпусток” – на суми відрахувань на відпустки;
Дт 23, 92, 93 і т.д. Кт 471 “Забезпечення виплат відпусток” – на суми нарахувань внесків до фондів соціального захисту на суми відрахувань у резерв на відпустки.
Нарахування відпускових відображається проводкою:
Дт 471 “Забезпечення виплат відпусток” Кт 661 ”Розрахунки” з оплати праці”.
Нарахування внесків до фондів соціального страхування на суму нарахованих відпускових відображається проводкою:
Дт 471“Забезпечення виплат відпусток” Кт 65” Розрахунки за соціальним страхуванням”
Питання для самоконтролю 1. Які показники праці підлягають обліку? 2. На підставі яких документів здійснюється облік робочого часу? 3. Які фактори слід враховувати при обліку робочого часу та складанні звітності із праці? 4. Які форми оплати праці можуть застосовувати підприємства та в чому їх сутність? 5. Що покладено у зміст поняття "Сукупний місячний доход"? 6. Які виплати включаються до сукупного місячного доходу? 7. На підставі яких документів нараховується заробітна плата та інші виплати робітникам підприємства? 8. Яким чином ведеться аналітичний облік розрахунків з оплати праці? 9. Які види утримань згідно законодавства здійснюють при розрахунку належної до видачі заробітної плати? 10. Які види нарахувань здійснюють на суми нарахованої заробітної плати та інших видів виплат? 11. Які бухгалтерські рахунки застосовують для синтетичного обліку оплати праці? 12. Поясність порядок нарахування допомоги за дні тимчасової втрати працездатності. 13. Поясніть порядок нарахування відпускових за дні щорічної чергової відпустки. 14. Поясніть порядок формування і обліку забезпечень виплат відпускових.
Література: [2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 43, 59, 60, 61, 62, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 81, 82, 86, 90, 91, 92, 100, 106] Читайте також:
|
||||||||
|