Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Антианемічних ЛП

Препарати заліза.За міжнародною класифікаційною системою (АТС) препарати заліза поділяють на такі групи:

1. Препарати двовалентного заліза для перорального застосування: заліза глюконат (феронал), заліза хлорид (гемофер), заліза сульфат (гемофер пролонгатум).

2. Препарати тривалентного заліза для перорального застосування: оксиду заліза сахарат (глобірон, розчин сахарату окисного заліза), комплекс заліза з карбоксиметилцелюлозою (феростат), комплекс заліза з полімальтозою (ферум лек, мальтофер).

3. Препарати тривалентного заліза для парентерального застосування: заліза гідроксид сахарат (венофер), комплекс гідроксиду заліза з полімальтозою (ферум лек, мальтофер), оксиду заліза декстрановий комплекс (феролек-плюс для інєкцій).

4. Препарати заліза в комбінації з різними речовинами: вітаміном В12 і фолієвою кислотою (гемоферон, ранферон), полівітамінами і фолієвою кислотою (ферамін-віта), полівітамінами (вітафер, фонотек, фенюльс), полівітамінами і мінералами (актиферин, ранферон-12, фероплект, ферумаксин).

Фармакодинаміка. Залізо бере участь у функціонуванні гемінових (гемоглобін, міоглобін, каталаза, пероксидаза, цитохром Р450 тощо) ферментів, які транспортують кисень у дихальному ланцюзі та знешкоджують пероксиди і негемінові ферменти (ацетил-КоА-дегідрогеназа, НАДН-дегідрогеназа, сукцинатдегідрогеназа тощо), які регулюють окисно-відновні процеси, утворюють АТФ та інших речовини у мітохондріях. Також залізо відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи і неспецифічного захисту організму.

Фармакокінетика. Препарати заліза слід приймати за 1 годину до або через 2 години після їжі. Хлористоводнева кислота йонізує залізо з утворенням FeCL2. У шлунку абсорбується 1-2% заліза, решта - в 12-палій кишці шляхом активного транспорту, утворюючи з білком-переносником – апоферетином в клітинах епітелію слизової комплекс за назвою феритин, що в свою чергу в крові сполучається з білком трансферином і у вигляді феротрансферину надходить до депо (кістковий мозок, печінка, селезінка), де і зберігається у вигляді феритину і гемосидерину.

Вітамін В12або ціанокобаламін в організмі людини й тварин синтезується мікрофлорою кишок і надходить до організму також з продуктами тваринного походження.

Фармакокінетика. У шлунку В12 сполучається з гастромукопротеїном (внутрішній фактор Кастла) і абсорбується у тонкій кишці. У крові ціанокобаламін знаходиться у вільному стані і до 93% його з'єднується з глобуліном. Із крові В12 надходить у печінку, де перетворюється на активну форму – кобамамід. Резерв ціанокобаламіну і його коферменту в печінці є достатнім для того, щоб задовольнити потребу в ньому протягом 2-3 років. Після перорального прийому нирками виділяється 1-2% В12, тоді як більша частина виявляється в калі, при парентеральному введенні нирками виділяється 50% препарата, кишками – 6-7%.

Фармакодинаміка. Стимулює перехід мегалобластного типу кровотворення в нормобластний, знижує процеси гемолізу. Вітамін В12 разом з фолієвою кислотою бере участь у синтезі пурино- й піримідинових основ, внаслідок чого посилюється синтез нуклеїнових кислот. Активує синтез білка, метіоніну – донатора метильних груп, необхідних для гемопоезу. Бере участь в обміні жирів, зокрема, в синтезі мієліну та інших ліпопротеїдів, а також у вуглеводному обміні.

Показання. Злоякісна та інші форми анемії, променева хвороба, трофічні й запальні захворювання центральної й периферичної нервової системи, реконвалесценція після травм, захворювань.

Побічна дія: див. розділ 8.6.

Фолієва кислота (Вс)міститьсяв листках рослин. Молекулу складають птеридин, пара-амінобензойна й глютамінова кислоти.

Фармакокінетика. Швидко і повністю абсорбується у 12-палій кишці. У крові виявляється 92-98% через 36 годин. Майже 87% міститься в еритроцитах, решта – у плазмі крові, депонується в печінці. Близько 50% препарату виводиться нирками, решта – кишечником.

Фармакодинаміка. В організмі кислота фолієва перетворюється на тетрагідрофолієву (активна форма), яка бере участь у синтезі пуринових основ, необхідних для утворення РНК і ДНК, метіоніну, має ліпотропні властивості, знижуючи вміст жиру в печінці, регулює обмін холіну в плазмі й печінці.

Показання. Мегалобластна анемія, спру, макроцитарна анемія аліментарного походження, лейкопенія, хронічний гепатит.

Для фармакотерапії анемій різного походження використовують вітогепат (препарат свіжої печінки великої рогатої худоби) - містить ціанокобаламін, кислоту фолієву та інші біологічно активні речовини.

При анемії, спричиненій цитотоксичними речовинами та при ХНН призначають еритропоетини людини (, і ), що стимулюють проліферацію еритроїдного ростка (Рекормон, Епомакс – 1, 2, 5 тис. МО).

При анеміях з дефіцитом магнію ефективний магнію сульфат (підтримка еластич­ності мембран еритроцитів).

Недоношеним дітям з метою профілактикирозвитку анемій призначають міді сульфат (мідь­вмісні ферменти транспортують залізо через слизову кишечника, стимулюють дозрівання ретикулоцитів).

При анеміях внаслідок ХНН рекомендують коамід(сприяє переводу фолієвої кислоти в тетрагідрофолієву кислоту, підсилює поділ клітин).

У комплексному лікуванні анемій також застосовують кислоти аскорбінову, нікотинову, тіамін, рибофлавін, піридоксин, фітотерапію (плоди чорної смородини, лісової суниці, шипшини).




Переглядів: 282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Клінічна фармакологія ЛП, які стимулюють або

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.