Постійна присутність вищеописаних симптомів і станів можуть відобразитися на здоров’ї. Їх лікування повинно бути комплексним і впливати на фізичний, розумовий емоціональний стан.
З медикаментозних засобів при астенії можна рекомендувати препарати тонізуючого характеру – рослинні адаптогени (елеутерокок, родіола, лимонник, гінкго). Після консультації лікаря для тривалого застосування при потребі (люди літнього віку, після інсультів з енцефалопатією) – ноотропи й антидепресанти.
Медикаментозне лікування інсомнії (безсоння) залежить від причини. При емоційних розладах без депресії рекомендований короткочасний прийом снодійних засобів (нітразепам, зопіклон), при депресії – за 1 год. до сну трициклічні антидепресанти з седативним ефектом (амітриптилін). Коли причиною безсоння є біль, на ніч дають обезболюючі препарати.
Оскільки всі снодійні засоби викликають толерантність і медикаментозну залежність, лікування повинно бути короткочасним (2-4 тижні). Седативні засоби при хронічній інсомнії небажані і малоефективні.