Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Антивіруси

Антивірус – програма для виявлення комп’ютерних вірусів, а також інших небажаних (шкідливих) програм та відновлення заражених такими програмами файлів. Також антивіруси використовуються для запобігання зараження файлів або операційної системи шкідливим кодом.

Розрізняють наступні види антивірусних програм [64]:

§ програми-фаги (антивірусні сканери);

§ програми-ревізори (CRC-сканери);

§ програми-блокувальники;

§ програми-імунізатори;

Найбільшої популярністю і ефективністю володіють антивірусні сканери. На другому місці за ефективністю і популярністю знаходяться – програми ревізори. Зазвичай, обидва вказаних види програм об’єднуються в одну універсальну антивірусну програму, що значно підвищує її функціональність. Застосовуються також різного роду блокувальники та імунізатори [28].

Програми-фаги застосовуються для виявлення вірусів методи порівняння їх з еталоном, евристичного аналізу тощо. Програми-фаги здійснюють пошук характерної для конкретного вірусу маски шляхом сканування вмісту оперативної пам’яті та файлів, і при виявленні генерують відповідне сповіщення. Ці антивіруси не тільки знаходять заражені вірусам файли, але й лікують їх, видаляючи програми віруси.

Програми-фаги поділяють на дві категорії: універсальні та спеціалізовані сканери. Перші розраховані на пошук та знешкодження всіх типів вірусів не залежно від операційної системи. Другі, розраховані тільки на макровіруси, і є більш надійними для вирішення задач захисту систем документообігу. До переваг програм-фаг всіх типів відносять їх універсальність, а до недоліків – відносно невелику швидкість пошуку вірусів, і відносно великі розміри антивірусних баз. Найбільш відомі антивірусні програми даного виду – Aidstest, Scan Norton, AntiVirus, Dr. Web.

Програми-ревізори (CRC-сканери) використовуються для пошуку вірусів методом виявлення змін. Їх принцип роботи ґрунтується на підрахунку суми кодів циклічного контролю, що присутня на диску. При подальшому запуску CRC-сканери звіряють дані, що містяться в базі даних з реально підрахованими в поточний момент. У випадку не співпадіння відбувається відповідне сповіщення користувача. CRC-сканери – доволі потужний засіб виявлення вірусів одразу після завантаження комп’ютерів. Однак, вони володіють суттєвим недоліком, що полягає у неможливості визначати віруси в нових файлах (електронної пошти, гнучких дисків, відновлених із резервної копії файлів). Означена проблема виникає в зв’язку з відсутністю в базах даних відповідної інформації про нові файли. До числа CRC-сканерів відносяться програми AVP Inspector, ADinf та інші.

Програми-блокувальники реалізують методи антивірусного моніторингу. Антивірусні блокувальники – це резидентні програмні засоби, що перехоплюють вірусонебезпечні ситуації. Зокрема, до них відносять спроби програм залишитися в завантажувальних секторах дисків або MBR жорсткого диску. До переваг блокувальників відносять їх можливість виявляти і зупиняти вірус на самій ранній стадії його розмноження. Однак, вони не проводять лікування файлів і дисків. Для знищення останніх необхідно застосовувати інші програми, у тому числі програми-фаги.

Програми-імунізатори – це програмні засоби, що запобігають зараженню файлів. Імунізатори поділяються на два типи. Перші повідомляють про зараження, а другі – блокують. Подібні антивіруси можуть надійно захищати комп’ютер від невідомих вірусів до того часу, поки він не буде визначатися антивірусними-сканерами.


Дайте визначення термінам та поняттям: аутентифікація, електронний цифровий підпис, антивірус.

Контрольні запитання та завдання:

1. Які існують апаратно-програмні засоби захисту інформації?

2. У чому полягає принцип роботи систем шифрування дискових даних?

3. Яка інформація входить до складу електронного цифрового підпису?

4. Які існують види розповсюдження програм?

5. Опишіть функції, які виконують системи захисту інформації від несанкціонованого доступу?

6. Що таке криптографічні засоби захисту інформації?

7. Які існують види антивірусних програм?

8. У чому полягає принцип роботи програм-фагів?

9. Який принцип функціонування програм-ревізорів?

10. Використання яких видів антивірусних програм на Вашу думку є найкращим?

 





Переглядів: 1727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Криптографічні засоби захисту інформації | Тема 13. Організація безпеки даних в ГІС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.104 сек.