Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Глава V

Об'єднання громадян діє на основі статуту або положення.Політична партія повинна мати програму (яка є викладом ці­лей та завдань цієї партії, а також шляхів їх досягнення) і ста­тут, які затверджуються на установчому з'їзді (конференції, збо­рах) політичної партії (на них же обираються її керівні і конт­рольно-ревізійні органи).

Членами політичних партійможуть бути тільки громадяни України, які досягли 18-річного віку.

Членами громадських організацій,крім молодіжних та ди­тячих, можуть бути особи, які досягли 14 років. Вік членів мо­лодіжних та дитячих громадських організацій визначається їх статутами в межах, установлених законами України.

Громадські організації можуть не мати фіксованого індивіду­ального членства, тоді як членство в політичній партії є фіксова­ним. Обов'язковою умовою фіксації членства в політичній партії є наявність заяви громадянина України, поданої до статутного органу політичної партії, про бажання стати членом цієї партії.

Назваоб'єднання громадян визначається рішенням установ­чого з'їзду (конференції) або загальними зборами об'єднання гро­мадян. Назва об'єднання громадян має складатися з двох час­тин — загальної та індивідуальної. Загальна назва (партія, рух, конгрес, союз, спілка, об'єднання, фонд, фундація, асоціація, това­риство тощо) може бути однаковою у різних об'єднань громадян. Індивідуальна назва об'єднання громадян є обов'язковою і має бути суттєво відмінною від індивідуальних назв зареєстрованих у встановленому порядку об'єднань громадян з такою ж загаль­ною назвою. Об'єднання громадян, зареєстроване в установлено­му порядку, має виключне право на використання своєї назви. Використання назви об'єднання громадян фізичними та юридич­ними особами, які не належать до об'єднання громадян, для цілей, не пов'язаних з діяльністю цього об'єднання, забороняється.

Легалізація(офіційне визнання) об'єднань громадян є обо­в'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлен­ня про заснування. Порядок легалізації об'єднань громадян ви­значено, відповідно до Закону України «Про об'єднання грома­дян» та Закону України «Про політичні партії в Україні», у По­ложенні про порядок легалізації об'єднань громадян, затвер­дженому Постановою Кабінету Міністрів України від 26 люто­го 1993 р. № 140, зі змінами і доповненнями.




Переглядів: 282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 163 | Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 165

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.