Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 193

дження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану п Україні або в окремих її місцевостях.

Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону надзвичайний стан— це особливий правовий режим, який може тимчасово вводити­ся в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні над-ішічайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть при-.тести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров'ю громадян, або при спробі захоплення держав­ної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом на-( пльства. Цей режим передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам міс­цевого самоврядування відповідно до Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і ідоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого само­врядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні кон­ституційних прав та свобод людини і громадянина та прав і за­конних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Перелік конституційних прав та свобод людини і громадя­нина, які тимчасово обмежуються у зв'язку із введенням над­звичайного стану, встановлюється в Указі Президента України про введення надзвичайного стану та повинен бути вичерпним (п. 4 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про правовий режим надзвичай­ного стану**).

Відповідно до ст. 7 зазначеного Закону надзвичайний стан в Україні може бути введено на строк не більше ЗО діб і не більше 60 діб в окремих її місцевостях. У разі необхідності надзвичай­ний стан може бути продовжений Президентом України, але не більш як на ЗО діб. Указ Президента України про продовжен­ня дії надзвичайного стану набирає чинності після його затвер­дження Верховною Радою України. А відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону строк застосування обмежень конституційних прав і сво­бод громадян не може перевищувати строку, на який вводиться надзвичайний стан. Дія режиму надзвичайного стану припиня­ються у зв'язку зі спливом максимально встановлених строків

7 Конституційне право України

 

Глава V

його застосування, а також у випадку видання Указу Президен­та України про скасування надзвичайного стану.

Контроль за додержанням конституційних прав та свобод людини і громадянина в умовах дії надзвичайного стану здійс­нює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (ст. 32 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану»).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 p., зі змінами і доповненнями, воєнний стан— це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окре­мих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, не­безпеки державній незалежності України, її територіальній ці­лісності, та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого само­врядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумов­лене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод люди­ни і громадянина та прав та законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Зміст правового режиму воєнного стану (порядок його вве­дення та скасування, правові засади діяльності органів держав­ної влади, військового командування, органів місцевого само­врядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєн­ного стану, гарантії прав та свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб) та відповідальність за порушення вимог або невиконання заходів правового режи­му воєнного стану визначається Законом України «Про право­вий режим воєнного стану» від 06.04.2000 p., зі змінами і допов­неннями.

Контрольні питання та завдання

1. Назвіть види основних прав, свобод та обов'язків людини і громадянина в Україні.

2. В яких міжнародно-правових актах закріплено міжнародні стандарти прав та свобод людини і громадянина? Визначте співвідношення зазначених актів із національним законодав­ством.

Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 195

З, Визначте перелік та охарактеризуйте порядок реалізації гро­мадянських (особистих) прав і свобод людини і громадяни­на в Україні.

•1. Визначте перелік та охарактеризуйте порядок реалізації по­літичних прав і свобод громадян України. Які з цих прав, з Вашої точки зору, потребують додаткової законодавчої рег­ламентації порівняно з існуючою? Відповідь обґрунтуйте.

5. Охарактеризуйте соціальні, економічні та культурні права і свободи людини і громадянина в Україні.

(і Назвіть конституційні обов'язки людини і громадянина в Україні.

7. Розкрийте зміст механізму реалізації прав і свобод людини і громадянина.

К. Визначте систему гарантій конституційних прав та свобод людини і громадянина.

!). Які обмеження конституційних прав та свобод людини і гро­мадянина в Україні Ви можете назвати?




Переглядів: 488

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 189 | Нормативно-правові акти

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.