Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Відповідальність у бізнесі - обов'язок юридичних осіб відповідати за свої дії, дотримання встановлених державою і суспільством правил бізнесу.

Рис.2.1. Вплив відповідальності та етики на процес менеджменту

 

Норми, які визначають сфери і види відповідальності, адресовані юридичним особам, однак відповідальність завжди персоніфікована, тобто вона покладається на посадових осіб – менеджерів, фахівців виробничо-господарських організацій. Оскільки фахівці, менеджери є найманими особами, представниками власників організацій, існує ще їх дисцип­лінарна відповідальність. В її межах менеджери встанов­люють відносини матеріальної відповідальності конкретних працівників за довірені їм цінності і кошти.

У зв'язку з цим відповідальність виробничо - госпо­дарських організацій означає відповідальність їх власників і посадових осіб.

Серед усіх видів відповідальності в менеджменті най­важливішою, найбільш деталізованою і регламентованою є юридична відповідальність.

Юридична відповідальність виробничо-господарських організа­цій - певний режим відносин між організаціями, органами влади, громадянами та їх об'єднаннями, який передбачає право висувати вимоги і застосовувати заходи примусу (покарання) до господа­рюючих суб'єктів у разі порушення ними законодавчих, норматив­них і договірних вимог, нанесення їх діями або бездіяльністю шкоди суспільству, громадянам, іншим господарюючим суб'єктам.

Юридична відповідальність організації настає з моменту утворення і діє до завершення функціонування (ліквідації, реорганізації). Регулюється вона бюджетно - фінансовим, цивільним, кримінальним, трудовим законодавствами, а також законодавством про природні ресурси, з питань соціального забезпечення і соціального страхування, про зовнішньоекономічні відносини, правового, регулювання виробничо - господарської діяльності, про діяльність кон­кретних галузей виробництва та ін. Дотримання і порядок застосування законодавчих норм визначається і гаран­тується державою. Основні сфери юридичної відповідаль­ності організації наведені на рис. 2.2

У сфері юридичної відповідальності менеджменту роз­різняють цивільно-правову, адміністративну і кримінальну відповідальність, які можуть персоніфікуватися стосовно організацій, їх власників і посадових осіб.

 
 

 

 

Переглядів: 588

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕДОТРИМАННЯ НОРМ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ТА ЕТИКЕТУ В ПРОЦЕСІ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. | Соціальна відповідальність організацій - добровільно прийняті організацією зобов'язання перед суспільством, реакція на його потреби.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.