Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальна характеристика систем багатоканального зв'язку

В умовах безупинно зростаючих потоків переданої інфор­мації надзвичайно актуальною є задача ефективного вико­ристання найбільш дорогих споруджень систем передачі ін­формації — ліній зв'язку. Уявлення про витрати представимо в кількості кольорових металів, що витрачаються. При про­кладці симетричного кабелю, що складається з чотирьох чет­вірок (8 пар) проводів, на 1000 км лінії зв'язку витрачається 374 т міді і 1660 т свинцю, а при прокладці коаксіального кабелю — 630 т міді і 1800 т свинцю. Варто врахувати, що магістральні лінії далекого зв'язку можуть складатися з кіль­кох симетричних і коаксіальних кабелів.

Таким чином, збільшення переданих потоків інформації, розширення мережі зв'язку вимагає безупинного збільшен­ня довжини ліній зв'язку, а економічні розуміння вимага­ють їхнього ефективного використання. Виконання цих су­перечливих вимог значною мірою досягається практично повсюдним застосуванням у системах далекого зв'язку мето­дів багатоканальної передачі інформації.

Можливість багатоканального зв'язку обумовлена тим, що пропускна здатність ліній зв'язку (провідника та радіорелей­них) в багато разів перевищує пропускну здатність, необхідну для передачі сигналів індивідуальних каналів. Ця пропускна здатність значною мірою визначається її смугою пропускан­ня. Смуга пропускання провідних ліній зв'язку залежно від типу кабеля має величину від десятків кГц до десятків МГц. У радіолініях смуга пропускання сягає одиниць і навіть десят­ків ГГц. Що стосується волоконноо-птичних ліній, то їх про­пускна здатність може сягати десятків Тера Герц.

Особливістю побудови такої багатоканальної системи зв'яз­ку, структурна схема якої наведена на рисунку 1.10, є наяв­ність апаратури ущільнення (формування групового сигналу) на передавальній стороні і апаратури поділу — на приймаль­ній. У цій системі сигнали від окремих джерел після відповід­ної обробки в канальних кодувальних пристроях і модуля­торах поєднуються в апаратурі ущільнення, утворюючи груповий сигнал.

Рис. 8 Структурна схема багатоканальної системи зв'язку

 

У деяких системах кодувальні пристрої і модулятори мо­жуть бути відсутні. У системах провідного і радіозв'язку цей сигнал перед видачею в лінію зв'язку шляхом додаткової модуляції перетвориться в лінійний сигнал того чи іншого виду, зручний для передачі по цій лінії зв'язку. На прий­мальній стороні груповий сигнал, відновлений після першої демодуляції, надходить в апаратуру розподілу, що забезпечує поканальний розподіл сигналів. Після розподілу сигнали окре­мих каналів піддаються індивідуальній обробці в демодулято­рах і декодувальних пристроях, після чого інформація вида­ється споживачу.

Однією з найважливіших задач апаратури багатоканаль­ного зв'язку є зменшення до мінімуму перехідних перешкод, що діють між сусідніми каналами.

 




Переглядів: 1241

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика аналогових каналів зв'язку | Лінійний тракт провідних систем передачі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.