Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шпак Антоніна Яківна

Антоніна Яківна Шпак (у дівоцтві Даниленко) народилася 16 листопада 1937 року у селі Бойовому Володарського району у робітничій сім’ї. Середню школу закінчила у місті Маріуполі. Вчитися далі не мала змоги з-за смерті мами. Тому пішла працювати у радгосп «Диктатура». Спочатку була телятницею, потім бригадиром у тваринництві. П’ять років працювала старшим зоотехніком станції штучного запліднення великої рогатої худоби і свиней. Закінчила у 1969 році Харківський зооветеринарний інститут за спеціальністю «зоотехнія». З 1973 року протягом 25 років була головним зоотехніком, заступником директора племзаводу «Диктатура» з виробництва. На заслужений відпочинок пішла у віці 60 років у березні 1998 року. Але не порвала остаточно зв’язків з рідним підприємством. Почала займатися громадською роботою, очоливши раду ветеранів села Малинівка.

Разом зі своїм чоловіком Олександром Івановичем, який працював головним економістом племзаводу, виростили двох дітей – Людмилу і Сергія.

Антоніна Яківна – спеціаліст вищої категорії. За роки її роботи племзаводу «Диктатура» був багаторічним лідером серед сільськогосподарських підприємств району і, навіть, області. Займаючи посаду головного зоотехніка передового господарства району, вона дбала про освічені кадри. Проводила заняття з тваринниками середньої ланки. Сім з них одержали середню спеціальну освіту, двоє – вищу за спеціальністю «зоотехнія».

За досягнуті успіхи у праці А.Я. Шпак нагороджувалася різними нагородами. Зокрема, вона має такі державні нагороди: медаль «За трудову 6 доблесть» (3.04.1958 р); орден «Знак Пошани» (24.12.1976 р.);орден Трудового Червоного Прапора (7.07. 1986 р.); звання «Заслужений зоотехнік України» (24.12. 1980 р.).

В 1976 та 1979 роках за бездоганну працю, досягнення високих виробничих показників її ім’я було занесене на районну Дошку пошани. А в 2010 році це відбулося ще раз вже як голови ветеранської організації.

В 2003 та 2013 роках А.Я. Шпак нагороджена ювілейними знаками до 80-річчя та 90-річчя Володарського району.

В 2005, 2010 та 2012 роках нагороджувалась Дипломом лауреата районного конкурсу «Гордість району», а в 2006 та 2011 роках як переможець цього конкурсу у номінації «Активіст ветеранського руху».

Маючи активну життєву позицію, постійно займалася громадською діяльністю. Антоніна Яківна неодноразово вибиралася депутатом Боровської сільської ради, три рази (1980, 1982, 1985) була депутатом Володарської районної ради.

Особливо плодотворними на ниві громадської діяльності були роки роботи Антоніни Яківни у ветеранській організації господарства. Завдяки якостям лідера, вона вивела цю роботу на новий рівень: вона активізувалася і пожвавилася, наповнилась новим змістом. Це не тільки соціальне забезпечення пенсіонерів, а і вирішення правових питань, дозвілля та виховання підростаючого покоління шляхом популяризації знань про село, його людей, героїчне минуле батьківщини.

Антоніна Яківна організувала ансамбль ветеранів і приймає сама активну участь у його виступах. З концертами вони виступали на сценах села Бойове, Володарського РДК, а в травні 2013 року приймали участь у обласному конкурсі козацької пісні у Центрі слов’янської культури (м. Донецьк), де були нагороджені Дипломом.

7 Завдяки її старанності накопичується матеріал для народного музею села. Перші експонати вже експонуються на стендах, у альбомах тощо.

В 2008 році згідно розпорядження голови Володарської районної ради від 31.07.08 р. №348/82 Антоніні Яківні Шпак присвоєне звання «Почесний громадянин Володарського району».

 




Переглядів: 242

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Від укладача. | В Інтернеті

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.