Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Культура харчуванн

Вважають, що людина помирає не від певної хвороби, а від свого способу життя. “Наше здоров’я в наших руках” проста істина, основа здорового способу життя. Здоровий спосіб життя - це фізична активність, правильне харчування без переїдання і порушення режиму, відмова від шкідливих звичок (пияцтво, куріння), зловживання окремими продуктами. Почуття міри треба виховувати з молоду. При курінні значно страждає обмін речовин. Підраховано, що одна випалена цигарка нейтралізує половину добової потреби організму у вітаміні С. В наш час багато осіб (особливо дівчата) окремі приймання їжі замінюють палінням, щоб зменшити масу тіла. Але це ж досягається за рахунок отрут тютюнового диму, тобто за рахунок здоров’я.

Харчування відноситься до тих факторів навколишнього середовища, вплив яких на організм відбувається не зразу, а поступово. У зв’язку з цим шкода неправильного харчування також виявляється не зразу, а люди часто відносяться до питань харчування з недостатньою увагою і серйозністю.

Якщо ж з’явилися зайві кілограми - підвищіть рухому активність, скоротіть калорійність раціону за рахунок цукру, борошняних і кондитерських виробів, білого хліба, картоплі. Більше використовуйте в раціоні сирі овочі, з них салати з олією. Відмовтесь від гострих закусок, приправ, які збуджують апетит.

Орієнтовний простий спосіб визначення нормальної ваги - це віднімання від зросту в сантиметрах цифри 100. Наприклад, при зрості 180 см нормальною буде вага 80кг (180 -100 = 80).

Ожиріння з’являється тоді, коли харчування постачає більше енергії, ніж організм може витратити. Так, 1г жиру дає 9 ккал, вуглеводів - 4ккал, білків - 4ккал, алкоголю -7ккал. Отож і в наш непростий час не забувайте, що правильно організоване харчування допоможе зберегти здоров’я, енергію високу працездатність.

 

29.Спадково обумовлені порушення вищої нервоної діяльності

Виникнення (або виникнення) хвороби залежить від властивостей патогенного чинника і реактивності організму. І саме визначають особливості течії й вирішили результат хвороби. У кожному конкретному випадку значення патогенного чинника і реактивності організму у виникненні та розвитку хвороби неоднозначно. Наприклад, при важкої механічної травмі відіграє провідну роль сам патогенний чинник, а при лікарської чи холодової алергії основне значення у виникненні захворювання мають змінені властивості організму, його реактивність.

>Реактивность – властивість організму належним чином відповідати на вплив різних чинників оточуючої і внутрішнього середовища.

>Реактивность і реакція організму – поняття неоднозначні, оскільки реакція то є вияв реактивності, її зовнішнє вираз.Спадкоємність.

Спадкоємність – властивість організмів повторювати у низці поколінь подібні типи обміну речовин і індивідуального розвитку на цілому. Порушення генетичного апарату має важливого значення у виникненні патологічної реактивності. Існують спадкові захворювання і спадкове нахил до "хвороб – психічним захворювань, цукрового діабету, алергії та інших. І спадкова хвороба, і спадкова схильність до хвороби результат патологічних змін - у наборі генів.

 

Ген– одиниця спадкового матеріалу, відповідальна за формування будь-якого елементарного ознаки. У вищих організмів (>еукариот) ген входить до складу хромосом. Сукупність усіх генів організму становить його генетичну конституцію – генотип.

Розвиток молекулярної генетики призвело до розкриття хімічної природи генетичного матеріалу і уявленню про гені, як про ділянці молекули ДНК зі специфічним набором нуклідів, в лінійної послідовності яких закодована генетична інформація.

Сукупність що проявилися ознак, обумовлених генотипом, отримав назву фенотип. Спадкова патологія часто передається від своїх батьків до нащадкам.


Читайте також:

  1. A. 2. ПЕРВОБЫТНОЕ ИСКУССТВО И КУЛЬТУРА
  2. I.3. КУЛЬТУРА УЧЕБНОГО ТРУДА
  3. II. КУЛЬТУРА КИЇВСЬКОЇ РУСІ
  4. II. Харчування
  5. II.2. Культура конспектирования
  6. II.3. Культура слушания
  7. III. УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА ПІСЛЯ ТАТАРО-МОНГОЛЬСЬКОЇ НАВАЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIII – XV ст.)
  8. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  9. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  10. IV. НАУКА И КУЛЬТУРА
  11. V. ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
  12. А. Трипільська культура.




Переглядів: 358

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мінеральні речовини | Чинники, що визначають реактивність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.