Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прогнозування і оцінка пожежної обстановки на об'єктах

 

Масштаби і характер пожеж залежать від типу об'єкта і обсягів поразки, характеристик забудови, пожежної небезпеки об'єкта, метеорологічних умов і інших факторів.

Під пожежною обстановкою розуміють масштаби і щільність поразки пожежами населених пунктів, об'єктів і прилягаючих до них лісових масивів, що впливають на роботу об'єктів господарської діяльності, життєдіяльності населення, а також на організацію і проведення рятувальних і інших невідкладних робіт.

Попередня оцінка пожежної обстановки має на меті виявити можливі осередку виникнення суцільних пожеж і вогненних штормів на випадок їхнього виникнення.

При оперативній оцінці пожежної обстановки визначають зони суцільних пожеж, довжина фронту вогню у осередках поразки і кількість протипожежних сил, необхідних для ліквідації пожежі. Всі розрахунки проводяться залежно від ступеня поразки міста (населеного пункту) і їхньої площі.

Оперативна оцінка пожежної обстановки виконується на плані міста з відображенням на ньому: важливих об'єктів, основних джерел протипожежного водопостачання і під'їздів до них, можливих зон суцільних пожеж і вогненних штормів, розміщення протипожежних сил, організацію взаємодій з іншими силами і органами керування з питань ЦО і НС.

При оцінці пожежної обстановки крім того проводяться розрахунки потреби кількості сил для ліквідації пожежі.

На виникнення і поширення пожеж на об'єктах господарської діяльності головним чином впливають такі фактори, як вогнестійкість будинків і споруджень, пожежонебезпека виробництва, щільність забудови і метеорологічні умови.

Вогнестійкість будинків і споруджень визначається горючістю їхніх елементів і границями вогнестійкості основних конструкцій.

Границя вогнестійкості будівельних конструкцій – це час початку дії вогню до виникнення наскрізних щілин або досягненні температури 200 0С на поверхні протилежній дії вогню або її руйнуванні.

Пожежонебезпека виробництва визначається технологічним процесом, матеріалами, що використаються у виробництві. По пожежонебезпеці технологічного процесу всі об'єкти розділяються на п'ять категорій: А, Б, В, Г, Д - їхня характеристика наведена в довідниках. Найнебезпечніші в пожежному відношенні виробництва категорій А и Б. Для об'єктів категорій В, Г, Д можливість виникнення пожеж практично залежать від ступеня вогнестійкості будов.




Переглядів: 604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка інженерного захисту робітників та службовців ОГД | Оцінка хімічної обстановки в НС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.