Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ЗАВДАННЯ

1. Відомо, що в буддизмі існує розвинена символіка чисел: зокрема: 5 — це п’ять зв’язків із життям; 6 — досконалості бодхісатви, 12 — ланки в «колесі перероджень». Назвіть символічний зміст чисел 3, 4, 8.

2. Спробуйте визначити, які кармічні наслідки відповідно з «законом залежного існування» чекатимуть в наступному перевтіленні людину, котра порушувала основні буддистські заповіді й була схильна до: а) вбивства, б) крадіжки, в) перелюбу, г) брехні; д) недоброзичливості, е) жадоби?

3. Подумайте: що повинен робити буддійський монах, котрий отримав запрошення у віддалене місто, проте, згідно обітниць, не має права володіти грішми, щоб сплатити свій проїзд:

а) піти до міста пішки;

б) поїхати «зайцем»;

в) вирушати лише тоді, коли матиме квітки від запрошувача?

4. У відомій чань-буддистській «Сутрі про шостого патріарха» розповідається про те, як п’ятий патріарх пообіцяв передати своє знання Дхарми і свою рясу (посаду) тому учневі, котрий продемонструє глибше розуміння сутності чань-буддистського вчення. Два претенденти виклали своє бачення Дхарми у наступних віршах:

Тіло є древо просвітлення Бодхи,

А свідомість подібна до світлого дзеркала,

Ми мусимо працювати, невпинно витираючи його,

Аби на ньому не було пилюки та багнюки (1)

 

Просвітлення-бодхи з самого початку не має древа,

А світле дзеркало не має підставки.

Коли природа Будди завжди цілком чиста,

Де на ній може бути пилюка? (2)

Хто з двох претендентів став шостим патріархом чань-буддизму, до речі, найуславленішим за всю його історію?

 

6. ВИНИКНЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА

РЕЛІГІЙНІ ВИТОКИ ХРИСТИЯНСТВА

 

1. Історично в християнстві склалися три напрямки: православ’я, католицизм і протестантизм. Католики складають приблизно 50–60% усіх християн, православні –– 10–15%, протестанти — 15––20%.

Поділ християнства на православ’я й католицизм відбувається в 1054 р. У XVI ст. в результаті широкого релігійно-політичного руху — Реформації — виникає протестантизм.

Розділяючи основні принципи віровчення, ці три галузі християнства мають догматичні, канонічні й організаційні особливості.

На відміну від католицизму і православ’я, у протестантизмі відсутня організаційна єдність; з численних протестантських організацій, громад, сект і т.д. виділяються чотири найбільш масові і розповсюджені течії: баптисти, п’ятидесятники, методисти й адвентисти.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Протягом XX ст. питома вага буддистів у загальній кількості населення Землі помітно зменшилася. | Протягом XX ст. християнство продовжувало зберігати лідируючі позиції серед інших світових релігій, об’єднуючи до 1/3 населення земної кулі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.