Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Основні напрямки в ісламі — сунізм і шиїзм — розходяться головним чином у питанні про те, кому повинна належати влада в мусульманській громаді.

ЗАПИТАННЯ:

1. Якою особливістю іслам відрізняється поміж інших світових релігій?

2. Назвіть основні положення віровчення ісламу. Яке його положення сприяє розвитку в наш час ісламського екстремізму? Які п’ять стовпів ісламу Вам відомі? Який елемент — морально-етичний і віронавчальний чи культовий у ньому переважає і чому?

3. Скільки разів на день моляться мусульмани? Про що вони благають Аллаха під час ритуальної молитви — намазу?

4. У християн — неділя, а що у мусульман?

5. Які напрями в ісламі вам відомі? Поясніть, чому головні розбіжності між цими напрямами не стосуються віронавчальних або обрядово-культових питань?

6. Чим різниться статус священних споруд в ісламі та християнстві?

7. У чому офіційно вбачає подібність та різницю між християнством та ісламом сучасна Католицька Церква?

8. Який вплив справив іслам на виникнення «ісламського світу», мусульманської цивілізації? У чому полягає значення цієї цивілізації для світової культури?

ЗАВДАННЯ

1. В багатьох країнах, де панує іслам, існує особливий календар, який веде облік часу з моменту таємного переїзду Мухаммада й мусульман з Мекки до Медини (Хіджри). Визначте, в якому столітті за цим календарем зараз живуть ці країни. Для цього:

– відніміть від року, в якому ми живимо за європейським календарем, дату Хіджри,

– поділить отримане число на 32,

– результат ділення додайте до кількості років, що минули з року Хіджри за європейським календарем.

2. Спробуйте порівняти релігійну організацію в відомих Вам світових релігіях за наступними критеріями:

а) ступінь централізації;

б) наявність особливого прошарку професійних служників культу та їхній статус;

в) рівень впливу на інші сфери життя.

 

 

8. ІСТОРІЯ І СУЧАСНИЙ СТАН РЕЛІГІЇ В УКРАЇНІ

ФЕНОМЕН ЯЗИЧНИЦТВА. ОСНОВНІ ВІРУВАННЯ І КУЛЬТИ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН

 

Історія релігії в Україні виразно поділяється на два основі періоди: дохристиянський і християнський. Перший період прийнято називати ще язичництвом.

Язичництво давніх слов’ян — різноманітні релігійно-міфологічні уявлення, обряди та культи, що існували в них до хрещення Русі.

У язичництві давніх слов’ян можна зустріти і сформований пантеон богів, на чолі якого напередодні прийняття Руссю християнства стояв Перун, і шанування духів (русалок, домовиків, лісовиків і т.п.), і культи води, лісів, предків, злих сил.

Язичницький ритуал містив у собі в основному молитви і жертвопринесення. Він здійснювався в спеціальних культових місцях — капищах, за участю волхвів.

Період з IX до середини XIII ст. можна вважати періодом двовірства на Русі, одночасного співіснування давніх язичницьких і християнських вірувань на всій території країни й у всіх верствах населення. Завершується цей період адаптацією християнства до численних язичницьких вірувань, обрядів і культів.

Християнство в Україні офіційно було прийняте в 988 р. князем Володимиром I Святославичем. Наслідком прийняття християнства стало приєднання Київської Русі в культурному і соціально-економічному відношенні до європейської цивілізації.

Православна Церква в Україні була організована у вигляді митрополії. Вона знаходилася до 1686 р. в юрисдикції константинопольського патріарха, а потім перейшла під юрисдикцію московського патріархату.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Протягом XX ст. християнство продовжувало зберігати лідируючі позиції серед інших світових релігій, об’єднуючи до 1/3 населення земної кулі. | Важливим етапом в історії християнства в Україні стала Брестська унія (1596 р.), яка призвела до утворення Української Греко-Католицької Церкви.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.