Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Залежність тяжкості променевої хвороби від дози опромінювання людини

 

Доза опромінювання Тяжкість захворювання Клінічна форма хвороби
Зв Бер
1-2,5   100-250   1 - легка      
2,5-4   250-400   11 - середня   Кістково-мозкова  
4-6   400-600   111 - тяжка      
6-10 10-80 > 80   600-1000 1000-8000 > 8000   1У- дуже тяжка   Перехідна Кишкова Церебральна  

 

Зони радіоактивного забруднення на місцевості при тепловому вибу­ху будуть характеризуватись значними рівнями радіації. Вони поді­ляються на зони: відчуження, безумовного відселення, гарантованого (добровільного) відселення і підвищеного радіоекологічного контролю.

Зона відчуження - це територія з якої проводиться евакуація насе­лення негайно після аварії і на ній не здійснюється господарська діяльність.

Зона безумовного відселення - це територія навколо АЕС, на якій щільність забруднення грунту довго живучими радіонуклідами цезію дорівнює 15,0 Кі/км2. і більше, або стронцію - 3,0 Кі/км2 і більше, або плутонію - 0,1 Кі/км2 і більше, де розрахована ефективна доза опромі-нювання із урахуванням коефіцієнту міграції радіонуклідів в рослини перебільшує 5 мЗв (0,5 бер) на рік.

Зона гарантованого (добровільного) відселення - це територія, на якій щільність забруднення фунту радіонуклідами цезію від 5,0 до 15,0 Кі/км2, або стронцію від 0,15 до 3,0 Кі/км2 або плутонію від 0,01 до 0,1 Кі/км2, де ефективна доза опромінювання із урахуванням кое­фіцієнту міграції радіонуклідів в рослини та інших факторів може перебільшити 6,5 м3в,(0»05 бер) на рік.

Зона підвищеного радіоекологічного контролю - це територія із щільністю забруднення "ґрунту радіонуклідами цезію від 1,0 до 5,0 Кі/км2, або стронцію від 0,02 до 0,15 Кі/км2, або плутонію від 0,005 до 0,01 Кі/км2, де ефективна доза опромінювання із урахуванням коефіцієнту міграції радіонуклідів в рослини та інших факторів може пере­більшити 0,5 мЗв (0,05 бер) на рік.

Аварія з повним руйнуванням реактору на атомній електричній станції і його ядерним вибухом - може мати місце внаслідок стихій­ного лиха, падіння літаючого апарату на атомну електричну станцію, дії вибуху звичайних чи ядерних боєприпасів у воєнний час або диверсії.

На території сліду радіоактивної хмари такого вибуху, як і при на­земному ядерному вибуху, виділяють зони: надзвичайно небезпечного забруднення (зона Г), небезпечного забруднення (зона В), сильного забруднення (зона Б), помірного забруднення (зона А), радіаційної небезпеки (зона М).

Характеристики зон радіоактивного забруднення (зараження) місце­вості при аваріях на АЕС з ядерним вибухом реактора приведені в таблиці 2.10.

Умовами проживання і трудової діяльності населення без обмежен­ня по радіаційному фактору є одержання додаткової дози за рахунок забруднення довкілля радіоактивними ізотопами дози, що не перебіль­шує межі опромінювання, які встановлені Державними гігієнічними нормативами "Норми радіаційної безпеки України (НРБУ- 97)".

Таблиця 2.10




Переглядів: 421

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одиниці вимірювання доз радіації | Характеристика зон можливого радіоактивного забруднення місцевості при аваріях на атомних електричних станціях (АЕС) з ядерним вибухом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.