Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 4.6. Способи і засоби санітарної обробки

Санітарною обробкою називається віддалення радіоак­тивних речовин, знешкодження або віддалення отруйних ре­човин, хвороботворних мікробів і токсинів з шкірних покровів людей, а також з надітих індивідуальних засобів захисту, одя­гу та взуття. Вона може бути повною або частковою.

Часткова санітарна обробка при зараженні радіоактив­ними речовинами проводиться при можливості на протязі пер­шого часу після зараження, за випадом радіоактивних речовин безпосередньо в зоні радіоактивного зараження і повторює­ться після виходу з неї.

При зараженні крапельно-рідкими отруйними речовинами та їх аерозолями санітарна обробка поводиться негайно.

При одночасному зараженні радіоактивними, отруйними речовинами і бактеріальними засобами в першу чергу знеш­коджуються отруйні речовини, а після проводяться дії, які пе­редбачені для оброблення при зараженні радіоактивними речовинами і бактеріальними засобами.

Особовий склад сил ЦО і населення використовує для проведення часткової санітарної обробки індивідуальні про­тихімічні пакети (ІПП-8 та його аналоги), а також різні під­ручні засоби. Правила користування пакетом ІТП-8 у вигляді інструкції прикладаються до нього.

Повна санітарна обробка заключається в обмиванні тіла теплою водою з милом. При зараженні радіоактивними речовинами повна сані­тарна обробка проводиться в тому випадку, якщо після прове­дення часткової санітарної обробки зараження шкірних пок­ровів та одягу залишається більше допустимих величин. Пов­на санітарна обробка повинна проводитися при можливості не пізніше 3-5 годин з моменту зараження: проведення її після 10-12 годин практично не ефективно. Одяг замінюється, якщо після його оброблення зараження остається вище допустимих норм. Повна санітарна обробка при зараженні крапельно-рід­кими ОР і їх аерозолями може проводитися після проведення часткової обробки з гігієнічними цілями.

При зараженні бактеріальними засобами повній санітар­ній обробці підлягають всі люди, що знаходяться в районі дії бактеріальних засобів, незалежно від того, використовувалися засоби захисту і чи проводилася часткова санітарна обробка. Заражений одяг підлягає дезинфекції або заміні.

Для проведення повної санітарної обробки викорис­товуються: санітарні пункти обмивання на базі стаціонарних бань, душових павільйонів і санпропускників; комплекти сані­тарної обробки КСО; інфекційно-душеві установки ДДА-53А, ДДА-66, ДЦП.

Комплект санітарної обробки КСО призначається для повної санітарної обробки особового складу сил ЦО в теплий час року і часткової обробки в холодний час року. Комплект працює від автомобілів ГАЗ, ЗІЛ і Урал-375. Пропускна здібність за 10-12 чол. за годину, продук­тивність за гарячою водою (38-42 °С) при роботі від авто­мобіля ГАЗ 3 - 4 л/хв., від автомобіля ЗІЛ 5-6 л/хв., час роз­гортання (згортання) комплекту 8-10 хв., маса комплекту з ящиком для упакування — 40 кг.

Санітарний обмивочний пункт СОП роз­гортається в містах і сільській місцевості на базі бань, душо­вих павільйонів, санпропускників та інших приміщень, які здатні для проведення санітарної обробки.

Пропускна здібність СОП, що має 10 душових сіток, 1600 чол. за добу при роботі 20 годин в добу. На одного чоловіка витрачається З0 г мила і 30-35 л води, що нагріта до тем­ператури 38-40°С.

Дезінфекційна душова установка ДДА-53А (ДДА-66 і ДДП) призначенні для миття людей і дезинфекції (дезінсекції) одягу, взуття і індивідуальних засобів захисту в польових умо­вах.

Основні технічні характеристики ДДА-53А (ДДА-66): кількість дезінфекційних камер - 2 (1), об'єм одної камери -1,8 м3 (2,5 м3), витрати дизельного палива - 21-29 кг/г, дров - 60-85 кг/г, ємність котла і водонагрівачу - 277 л, продук­тивність за паром при роботі на рідкому паливі - 315 кг/ч, при роботі на сухих дровах - 205 кг/ч, робочий тиск в котлі - 4 кгс/см2, час розгортання установки: літом - 35-40 хв., зимою - 50-60 хв., час згортання установки - 13-15 хв., розрахунок - 4 (З)чол.

Пропускна здібність установки за годину (при роботі кот­ла на рідкому паливі): миття людей з одночасною дезинсек­цією одягу літом - 96 (56) чол., зимою - 48 (32) чол.; миття людей з одночасною дезинфекцією одягу, зараженого вегета­тивними формами мікробів, літом -72 (40) чол., зимою - 48 (28) чол.; миття людей з одночасною дезинсекцією одягу літом - 96 (56) чол., зимою - 48 (32) чол.; миття людей без об­робки одягу літом - 96 (56) чол., зимою - 64 (56) чол.; дезинфекція суконнопаперового одягу, зараженого вегетативними формами мікробів (без миття людей), літнього - 128 (80) ком­плектів, зимного - 72 (44) комп.; дезинсекція суконнопапе­рового одягу (без миття людей), літнього - 154 (120), зимного - 90 (66) комплектів.

Основні технічні характеристики ДДЦ: кількість дезін­фекційних камер - 1, об'єм одної камери - 1,4 м3, витрати дизельного палива - 15 кг/г, дров — 40 кг/г, ємність котла -130 л, продуктивність за паром при роботі на рідкому паливі -150 кг/ч, при роботі на сухих дровах — 100 кг/ч, робочий тиск в котлі - 4 кгс/см2, витрати води при роботі установки - 3000 л/г, розрахунок - 2 чол. Пропускна здібність установки за годину: миття людей без обробки одягу літом - 48 чол., зимою - 36 чол.; миття людей з одночасною дезинфекцією одягу літом -36 чол., зимою – З0 чол.; миття людей з одночасною дезинсекцією одягу, зараженого вегетативними формами мікробів, літом -24 чол., зимою - 16 чол.

 




Переглядів: 1152

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поверхневі активні речовини | Розділ 4.7. Способи і засоби обеззаражування техніки і транспорту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.