Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 4.9. Обеззаражуючі речовини і розчини

Розчин для дезактивації приготовляється на основі по­рошку СФ-2У (СФ-2) шляхом розчинення останнього в воді з розрахунку отримання 0,15%-го розчину (на двадцяти літро­вий бідон (каністру) - ЗО г, на сто літрову бочку - 150 г, на цистерну ємністю 6000 л - 9 кг).

Миючий порошок СФ-2У - однорідний дрібнодисперсний порошок від білого до темно-жовтого кольору, добре розчи­няється в воді при температурі 10-15°С, розфасовується в пакети масою 300, 500 і 750 г.

Розчин для дегазації Xе 1 представляє собою 5%-ий роз­чин гексахлормеламіну (ДТ-6) або 10%-ий розчин дихлораміну (ДГ-2, ДТХ-2) в дихлоретану і призначається для дегазації У-газів, отруйних речовин типу іприт і для дезин­фекції. Температура замерзання розчину - 35 °С.

Розчин для дегазації № 2-ащ представляє собою водний розчин 2% їдкого натру, 5% моноетаноламіну і 20% аміаку і призначається для дегазації отруйних речовин типу зоман. Температура замерзання розчину - 40 °С.

Розчин для дегазації № 2-бщ представляє собою водний розчин 10% їдкого натру і 25% моноетаноламіну; призна­чається для дегазації отруйних речовин типу зоман. Темпе­ратура замерзання розчину - ЗО °С.

При відсутності розчинів для дегазації № 2-ащ і № 2-бщ для дегазації озброєння і техніки, які заражені отруйними речовинами типу зоман, може використовуватися 20-25 %-ий водяний розчин аміаку або 5-10%-ий водяний розчин їдкого натру.

Водяна суспензія ДТС ГК використовується в дегаза­ційних машинах і комплектах для дегазації озброєння і техні­ки, які заражені У-газами і іпритом.

Водяні кашки ДТС ГК і хлорного вапна використовую­ться для дегазації і дезинфекції грубих металевих, гумових і дерев'яних виробів. Кашки готуються шляхом ретельного перемішування двох об'ємів ДТС ГК або хлорного вапна з одним об'ємом води.

Для дегазації отруйних речовин можуть бути використані розчинники: діхлоретан, бензин, гас, дизельне паливо і спирт, а також 0,3%-і водяні розчини миючих порошків СФ-2У, "Дон", "Ера" і інші. Всі вказані роз-чинники і розчини не зни­щують отруйні речовини, а тільки сприяють зми-ванню їх з за­раженої поверхні.

Речовини, які використовуються для виготовлення-розчинів для дегазації: гексахлормеламін, діхлорамін, діх­лоретан, їдкий натр, аміачна вода, моноетаноламін, ДТС ГК, хлорне вапно.

Гексахлормеламін (ДТ-6) - кристалічний порошок білого або слабо-жовтого кольору з запахом хлору. Не розчиняється в воді, добре розчи-няється в діхлоретані. Температура плав­лення 125-135 °С. Зберігається в мішках з поліхлорвінілу, що поміщені в дерев'яні ящики. Маса продукту в ящику 30-40 кг.

Діхлораміни (ДТ-2, ДТХ-2) - білі або злегка жовтуваті кристалічні порош-ки з запахом хлору. В сухому виді стійкі, в воді не розчиняються, добре розчиняються в діхлоретані. В сухому виді зберігається в фанерних штам-пованих бочках ма­сою 25 кг.

Діхлоретан - летуча, безцвітна або злегка жовтувата ріди­на з запахом спирту або хлороформу. Температура кипіння 84 °С, температура замерзан-ня -35 °С. В воді не розчинюється, при підпалюванні горить. При попадан-ні в організм людини викликає сильне отруєння або смерть, його пари шкідливі при тривалому диханні. Діхлоретан використовується в якості розчинника речовин ДТ-6, ДГ-2, ДГХ-2 для дегазації; збері­гається і перевозиться в залізних бочках ємністю 100 і 250 л, а також в залізничних цистернах.

їдкий натр (каустична сода) - білі куски або мілкі лусоч­ки. На повітрі поглинає вологу, зберігається в герметичній тарі. Добре розчиняється в воді. Концентровані розчини (біль­ше 3-5%) роз'їдають шкіру людини і викликають порчу тка­нин і взуття. Зберігається і транспортується в заліз-них бараба­нах ємністю 100 л.

Аміачна вода являє собою 20-25 %-й розчин аміаку в воді. Вона викликає роздратування слизистих оболонок очей і носа, на шкіру людини практично не діє. Температура замерзання аміачної води залежить від наявності в ній аміаку і складає для 8 %-го розчину -10 °С, для 12 %-го розчину -17 °С, для 25 %-го розчину - 40 °С. Зберігається аміачна вода в залізних бочках ємністю 100-250 л і інших ємностях.

Моноетаноламін - в'язка рідина жовтого кольору, що володіє слабким аміачним запахом, добре змішується з водою, не діє на шкіру людини. Технічний продукт має не менше 80 % .головної речовини. Зберігається і транспортується в залізних бочках ємністю 100 і 250 л, а також в заліз-ничних цистернах.

Дві треті головна сіль гіпохлориту кальцію (ДТСГК) являє собою білий порошок з запахом хлору. В воді роз­чиняється помірно, в органічних розчинниках не розчиняє­ться; при попаданні на шкіру можб викликати роздратування. Під дією тепла, вологи і вуглекислоти повітря розкладає-ться, чому і повинна зберігатися в герметичній тарі в прохолодному місці, укритому від прямих променів сонця. Зберігається і транспортується в залізних оцинкованих або покрашених барабанах ємністю 25 і 50 л.

Хлорне вапно речовина білого або злегка жовтого кольо­ру, подібне за властивостями з ДТС ГК, від якого відрізняється декілька меншою активністю для дегазації і дезинфекції. В воді розчиняється погано, не розчиняється в органічних роз­чинниках, гігроскопічна. Зберігається і транспор-тується в де­рев'яних бочках ємністю 50 і 100 л.

Для дезинфекції озброєння і техніки використовуються розчини формальдегіду, фенолу і його похідні (крезол, лізол і нафтазол); розчини для дегазації № 1, № 2-ащ, № 2-бщ; сус­пензії і кашки ДТС ГК і хлорного вапна; водяні розчини порошку СФ-2У (СФ-2).

Водні розчини миючих засобів в відношенні до хворобо­творних мікробів володіють слабкою дією і використовуються тільки для пониження засівання мікробами поверхонь і нейт­ралізації токсинів.

Для дезинфекції озброєння і техніки, що заражена вегета­тивними формами мікробів, використовується 3-5 %-й розчин формальдегіду, 1 %-а суспензія ДТС ГК, 2 %-й розчин монохлораміну

Для дезинфекції озброєння і техніки, зо заражена споро­вими формами мікробів, найбільш ефективним е 17-20 %-ий водяний розчин формальдегіду (формаліну), що тримає 10 % за масою монохлораміну Б. З початку готується 20 %-ий водя­ний розчин монохлораміну (20 кг монохлораміну на 80 л води); суміш ретельно перемішується до повного розчинення монохлораміну. Потім перемішуються рівні об'єми отримано­го розчину і формаліну.

Формальдегід -безкольоровий задушливий газ, що розчи­няється в воді. На забезпечені знаходиться 35-40 %-й водяний розчин формальдегіду, який називається формаліном. Збері­гається і перевозиться в залізних бочках або в спеціальних бутилах, які вставляються в плетені корзини.

Фенол - тверда речовина рожево - коричневого кольору, добре розчинюється в воді. В практиці частіше використо­вується покрашена в рожевий колір рідка карболова кислота, що складається з 90 % фенолу і 10 % води.

Крезол - масляниста темно-бура рідина, слабко розчиняє­ться в воді, добре розчиняється в кислотах і лугах; використовується в виді 3-5 %-их гарячих мильних крезолових розчи­нах.

Лізол - розчин крезолів в рідкому (калійному) милі і являє собою червону-буру маслянисту рідину, що добре розчинює­ться в воді; для дезинфекції озброєння і техніки використо­вується у виді 3-5 %-их водяних розчинів.

Нафтазол - суміш 65 % нафтенового милу і 35 % крезолу, що володіє дією при дезинфекції і митті, в виді 5-10 %-их во­дяних розчинів використовується для тих же цілей що і лізол.

За погодженням з місцевими санепідемстанціями з метою дезинфекції об'єктів навколишнього середовища можливо ви­користання відходів промисловості типу метасилікату, препа­ратів побутової хімії, що мають властивості для дезинфекції (підбілювання, миття, чищення).




Переглядів: 446

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 4.9. Способи і засоби обеззаражування засобів захисту, одягу і взуття | Розділ 4.10. Захист сільськогосподарських тварин від радіоактивних, отруйних і бактеріальних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.