Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рівняння Максвелла та їх фізичний зміст

Теорія Максвелла стверджує, що між основними величинами, що характеризують електромагнітне поле в довільній точці рухомий або порожнечі, існують прості та універсальні зв'язки, виражені рівняннями:

 

(9.1)

 

(9.2)

 

, (9.3)

 

(9.4)

 

Тут елемент довжини, елемент поверхні, елемент об’єма. Індекс « »означає проекцію на напрям елемента , індекс « » проекцію на напрям нормалі до елемента . Інтеграли в лівій частині рівнянь (9.1), (9.4) беруться вздовж замкнутого контуру або по замкненій поверхні.

Вектор напруженість електричного поля, вектор електрична індукція, – напруженість магнітного поля, вектор магнітна індукція, – об'ємна щільність електричного заряду, – об'ємна щільність електричного струму, – електродинамічна постійна.

Рівняння (9.1) є вираз теореми Гаусса, згідно з якою потік електричної індукції через замкнену поверхню дорівнює числу , помноженому на повний електричний заряд, що знаходиться всередині цієї поверхні.

Рівняння (9.2) виражає той факт, що не існує магнітних зарядів; потік магнітної індукції через будь-яку замкнену поверхню дорівнює нулю.

Рівняння (9.3) виражає закон індукції Фарадея: циркуляція електричного поля по довільній замкненій кривій дорівнює зміні потоку магнітної індукції через довільну поверхню, обмежену цією кривою. Знак (-) - це характеристика «лівого» гвинта електричного поля.

Рівняння (9.4) стверджує, що поряд зі струмом провідності у створенні магнітного поля бере участь величина (так званий раніше - «струм зміщення») . Це твердження грає в теорії Максвелла фундаментальну роль.

Рівняння (9.1) - (9.4) не вичерпують змісту теорії Максвелла. Подібно до того як для теоретичних досліджень пружних хвиль необхідно, крім законів механіки, знати який в розглянутому середовищі зв'язок між напругою і деформацією , в електромагнітних явищах необхідно знати зв'язок між і , і , і .

Середа називається лінійною, якщо компоненти цих векторів пов'язані лінійними співвідношеннями. Більше того, середовища, властивості яких у всіх напрямках однакові, називаються ізотропними. Співвідношення, що розглядаються між векторами в цьому випадку, особливо прості.

Будемо враховувати, що в діелектриках діелектрична і магнітна проникненість (постійні величини), а в металах .

 




Переглядів: 1159

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ | Загальні відомості плоского електромагнітного поля

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.