Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ВІТРОВИЙ РЕЖИМ В ПРИЗЕМНІЙ ОБЛАСТІ ОДИНОЧНОЇ БУДІВЛІ

При русі вітру перпендикулярно будівлі утворюються три основні зони:

- зона вихорового руху за будівлею, характерна зниженням швидкості вільного потоку, як зазначалося вище, "вітрової тінню". Хоча правильніше відшукувати область "комфортної тіні", яка повинна визначати простір з комфортним вітровим режимом. Такий напрям характеризується тим, що за будівлею утворюється найбільша за площею вітрова тінь.

- зона знижених швидкостей перед будівлею, характеризується квазістаціонарним вихором (по Е.І. Реттеру [12]);

- зона кутових течій, характерна зривами потоку з кутів будинку із збільшенням початкової швидкості руху.

Для наближеної оцінки розглядається перша зона. Графічне побудова тіней виконується за кожним будинком (довжиною Lі висотою H)окремо. Для протяжних (L > 2H) будівель тінь (див. рис. 8.1а) являє собою трапецію.

а) б)

 
 


Н Н

 

L L

 

Н

b = 900

Н

 

lm

 

Рис. 8.1. Приклад побудови вітрової тіні за будинком при b = 90о: а - у вигляді трапеції,

б – трикутника.

 

 

Однією стороною трапеції є завітрений бік будівлі, а інший відрізок, укорочений з обох боків на величину висоти будівлі. Висотою цієї трапеції є довжина тіні . У деяких випадках при коротких будівлях або значної їх висоти (L £ 2H) трапеція перетворюється в трикутник (див. рис. 8.1б). Тіні від будівель, розташованих в забудові, можуть накладатися одна на одну або виходити за межі червоної лінії забудови. В останньому випадку тінь, що "вийшла", в розрахунках не враховується.

 

Довжина тіні являє собою відносну величину і вимірюється в висотах будівлі. Її величина визначається залежністю

. (8.4)

Довжина - є відстань до лінії, що обмежує область, де швидкість в порівнянні з вільним потоком знизилася на величину . Довжина тіні може бути знайдена [11] за графіком рис. 8.2.

 
 

Рис. 8.2. Залежність довжини вітрової тіні окремої будівлі від відношення довжини фасаду будівлі до висоти при напрямку вітру 90о до фасаду. Коефіцієнт трансформації швидкості вітру: 1 – = 0,3; 2 – = 0,4; 3 – = 0,5; 4 – = 0,6 [11].

Для кожної будівлі забудови знаходиться відношення довжини до висоти (L/H). Причому довжиною вважається сторона будівлі, що перпендикулярна напряму вітру. За графіком рис. 8.2 за кожним будинком окремо (по відношенню L/H і кривій з відповідним значенням ) знаходиться відносна довжина відповідної тіні . Відносна довжина тіні визначена у висотах будівлі.

Довжина тіні в метрах розраховується за формулою

 

. (8.5)

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЕРЕРАХУНОК ШВИДКОСТІ З РІВНЯ ФЛЮГЕРА НА РІВЕНЬ ПЕРЕБУВАННЯ ЛЮДИНИ | АЛГОРИТМ ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.