Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжособистісні відносини

Система міжособистісних відносин може бути порушена і в тому випадку, якщо людина проявляє агресивну поведінку. Агресивна поведінка - це дія, вчинок, націлені на заподіяння моральної, фізичної та іншої шкоди (аж до повного знищення) іншому майну чи об'єкту.Агресивна поведінка може бути результатом внутрішньо властивою людині агресивності, або фрустрації. Воно може з'явитися і як наслідок недостатньої або невдалої соціалізації.

У процесі спілкування людина завжди прагне визначити, яким чином впливати на партнерів по спілкуванню, зазнати впливу з їхнього боку.

Зміст спілкування полягає в передачі інформації в ході міжособистісних відносин від однієї особи іншій. Це можуть бути зведення про внутрішній (емоційному і т.д.) стані суб'єкта, про обстановку в зовнішньому середовищі. Спілкування характерно і для тварин, але найбільш різноманітний зміст інформації в тому випадку, якщо суб'єктами спілкування є люди. Інформація між людьми може передаватися за допомогою органів почуттів, мови, писемності, технічних засобів запису і зберігання інформації. Часто процес спілкування зводиться до обміну і матеріальними предметами. Цей більш широкий обмін являє собою комунікацію (матеріальну або духовну, інформаційну). Таким чином, головною ознакою спілкування є обмін інформацією.

Залежно від змісту, цілей і засобів можна виділити кілька форм спілкування:

за змістом воно може бути: матеріальне (обмін предметами і продуктами діяльності), когнітивний (обмін знаннями), мотиваційний(обмін спонуканнями, цілями, інтересами, мотивами, потребами), діяльнісної (обмін діями, операціями,. вміннями, навичками);

по цілям спілкування ділиться на: біологічне (необхідне для підтримки, збереження і розвитку організму), соціальне (переслідує мети розширення і зміцнення міжособистісних контактів, особистісного росту індивіда);

по засобах спілкування може бути: безпосереднє (здійснюване за допомогою природних органів, даних живій істоті, - руки, голова, тулуб, голосові зв'язки і т. д.), опосередковане (зв'язане з використанням спеціальних засобів і знарядь), пряме (припускає особисті контакти і безпосереднє сприйняття один одним людей, у самому акті спілкування), непряме (здійснюється через посередників, якими можуть виступати інші люди).

Важливою характеристикою процесу спілкування виступає його культурний рівень. Культура спілкування передбачає взаєморозуміння і безконфліктність, врахування інтересів всіх сторін і визнання права людини на власну думку, Культура спілкування - це система знань, умінь і навичок адекватного поведінки в різних ситуаціях суспільного життя.

Щоб спілкування, як взаємодія відбувалася без проблем, вона має складатися з наступних етапів:

Установка контакту (знайомство). Передбачає "упоніманіе іншої людини, представлення себе іншій людині.

Орієнтування в ситуації спілкування, осмислення що відбувається, витримка паузи.

Обговорення цікавить проблеми.

Рішення проблеми.

Завершення контакту (вихід з нього).

Складовою частиною культури спілкування є культура мовлення - ступінь досконалості усній і письмовій мові, характерізуюшаяся дотриманням її норм, виразності, лексичним багатством, манерою ввічливого звернення до співрозмовників і умінням шанобливовідповідати їм.

Процес міжособистісного спілкування може бути і конфлікт. Така ситуація виникає, зокрема, в результаті неадекватного сприйняття однією людиною іншої. Цьому сприйняттю заважають багато факторів: сформовані стереотипи (спрощені образи певних типів, ситуацій і т. д.); існуючі втома, схильність суб'єкта діяти певним чином), у тому числі конфліктні непорозуміння (неправильне розуміння одним іншого); міжособистісна несумісність.

Міжособистісні конфлікти за своїми можливими наслідками діляться на конструктивні і деструктивні.

До конструктивних наслідків міжособистісних конфліктів відносять прояснення взаємовідносин між людьми; знаходження способів їх поліпшення; створення спільності людей, причетних до вирішення проблеми; розширення сфери співпраці на інші області; прискорення процесу самоусвідомлення.

Деструктивні наслідки конфлікту виявляються у випадку, якщо зіткнення виходить за межі змістовної сфери в площину особистісно-емоційну: примарність виграшу зважаючи ускладнення особистих відносин; зниження самооцінки сторони, що програла; напружені Послеконфликтная відносини; негативний вплив на здоров'я.

Успішне вирішення міжособистісних конфліктів можливе на основі розуміння того, чому партнер зі спілкування є для нас важким.При цьому слід пам'ятати, що він важкий не тільки нам, але і самому собі, тому є ймовірність, що, вивівши його з ситуації труднощі в ситуацію прийняття, ми зможемо з ним адекватно спілкуватися. При цьому слід пам'ятати загальні принципи спілкування з такими людьми:

усвідомити, що людина важкий у спілкуванні і визначити його тип;

відійти від впливу цієї людини, його точки зору, зберігати спокій, нейтралітет; якщо предмет важливий і значущий і не можна ухилитися від спілкування з такою людиною, треба виявити причини труднощі;

знайти спосіб задоволення її прихованих інтересів та потреб;

використовувати спільний підхід до вирішення конфліктів, який почне вимальовуватися після співвіднесення цієї людини з певним типом, його нейтралізації і взяття під контроль.

Міжособистісні конфлікти тісно пов'язані з іншими типами конфліктів. Дуже часто міжособистісні конфлікти випливають з внутрішньоособистісних проблем, коли суперечливі тенденції виникають всередині особистості і ведуть до зіткнень з іншими людьми. Не знаходячи відповідей на свої питання, людина починає звинувачувати інших людей у своїх складнощах і вести себе неадекватно. Партнери по спілкуванню, не завжди представляючи труднощі опонента, піддаються на провокацію і вступають в конфлікт. Поряд з цим міжособистісні конфлікти можуть бути включені в зіткнення іншого рівня - внутрішньо-і міжгрупові. Це пояснюється тим, що до учасників міжособистісного за своєю природою конфлікту нерідко підключайся, близькі їм люди (прихильники), що об'єктивно веде до зміни соціального середовища конфлікту. Можливий і зворотний процес: групове зіткнення може привести до появи міжособистісних конфліктів.Таким чином, внутрішньоособистісний, міжособистісний і груповий конфлікти зумовлюють один одного, випливають одне з одного.

 




Переглядів: 526

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сексуальні девіації | Відхилення поведінки в сім’ї

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.