Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Білет № 25 (ІІ – ІІІ гр.)

  1. Призначення та класифікація електричних апаратів.

Електри́чний апара́т — електротехнічний пристрій, призначений для зміни, регулювання, вимірювання та контролю електричних і неелектричних параметрів різних пристроїв, машин, механізмів тощо, а також для їх захисту від надструмів і перенапруг при неприпустимих або аварійних режимах роботи та захисту людей, майна і довкілля в процесі виробництва, транспортування, перетворення, розподілення та споживання електричної енергії.

Класифікація ЕА:

· За призначенням

· За номінативною напругою

· За типом комутаційного елемента

 

  1. Вимоги до проведення оперативних переключень.

Переговори оперативного персоналу би мало бути гранично короткими і ясними.

Оперативний мову повинен виключати можливість неправильного розуміння персоналом прийнятих повідомлень і переданих розпоряджень.

Отдающий і приймає розпорядження мають чітко представляти порядок операцій.

Оперативний персонал повинен погоджувати виконання переключень з відповідальнихелектрохозяйство

 

  1. Заходи безпеки при роботі в електроустановках напругою до 1000 В без зняття напруги на струмовідних частинах чи поблизу них.

 

Під час роботи в електроустановках напругою до 1000 В
без зняття напруги на струмовідних частинах чи поблизу від них
необхідно:

- обгородити розташовані поблизу робочого місця інші
струмовідні частини, що перебувають під напругою, і до яких
можливий випадковий дотик;

- працювати в діелектричному взутті чи стоячи на ізолювальній
підставці або на діелектричному килимі;

- застосовувати інструмент із ізолювальними руків'ями (у
викруток, крім того, має бути ізольований стрижень); за
відсутності такого інструменту слід користуватися діелектричними
рукавичками.

 

  1. Правила безпеки при роботі з електрозварювальним обладнанням.

Для електрозварника передбачений такий спецодяг і засоби індивідуального захисту: костюм бавовняний з вогнезахисним просоченням або костюм для зварника, черевики шкіряні, рукавиці брезентові, захисні окуляри закритого типу. На зовнішніх роботах взимку: куртка та брюки бавовняні на утеплювальній підкладці, валянки.
1.8. Робочі місця повинні бути забезпечені інвентарними загородженнями, захисними та запобіжними пристроями, повинні мати достатнє освітлення. В разі потреби користуватися справним переносним світильником напругою не вище 42 В, а при роботі в котлах, цистернах, колодязях – не вище 12 В. Освітленість робочого місця має бути не менше 50 лк.
1.9. Електрозварник повинен протягом усього робочого дня тримати в порядку і чистоті робоче місце, не захаращувати проходи до нього матеріалами та конструкціями.
1.10. Забороняється проводити зовнішні електрозварювальні роботи на риштованнях під час грози, ожеледі, туману, при вітрі силою 15 м/с та більше.
1.11. Електрозварювальну установку розміщувати так, щоб були забезпечені вільний доступ до неї, зручність і безпека при веденні робіт. При одночасному використанні кількох зварювальних установок їх треба встановлювати не ближче 350 мм один від одного, а ширина проходів між ними повинна бути не менше 800 мм.

 

  1. Зовнішні ознаки електроопіків різного ступеню, заходи першої допомоги.

Електроопіки практично завжди бувають глибокими (ІІІ Б-ІV ст.). Пошкодження тканин виникає в місцях входу і виходу струму, на частинах тіла, які дотикаються по самому короткому шляху проходження струму, інколи в місцях заземлення. Електроопіки можуть бути різними за формою і розмірами залежно від характеру контакту з струмонесучими провідниками (від невеликих ділянок некрозу з центральним вдавленням, розривам струпа і потовщенням з країв до значних опіків ІV ступеня і навіть обвуглюванням сегментів кінцівок).
Ураження тканини, як правило, представлені сухим струпом, ніби вдавленим за відношенням до навколишньої непошкодженої шкіри. Можлива вторинна загибель тканин внаслідок спазму і тромбозу кровоносних судин, в тому числі і магістральних. Відторгнення змертвілих тканин проходить тривало із-за великої глибини ураження (некроз м’язів, сухожилків і, навіть кісток). Нерідко розвиваються гнійні ускладнення (флегмони, остеомієліти). Пошкодження електричним струмом великих кровоносних судин, гнійно-демаркаційні нагноєння можуть бути причиною ерозивних кровотеч, які виникають, як правило, в період від 5-6 до 30 діб.
Глибокі електроопіки комбінуються з термічними, викликаними спалахами електричної дуги, загорянням одягу на потерпілому. Комбінація електроопіків з термічними опіками викликає електротермічні опіки. Електроопіки практично завжди бувають глибокими (ІІІ Б-ІV ст.). Пошкодження тканин виникає в місцях входу і виходу струму, на частинах тіла, які дотикаються по самому короткому шляху проходження струму, інколи в місцях заземлення. Електроопіки можуть бути різними за формою і розмірами залежно від характеру контакту з струмонесучими провідниками (від невеликих ділянок некрозу з центральним вдавленням, розривам струпа і потовщенням з країв до значних опіків ІV ступеня і навіть обвуглюванням сегментів кінцівок).
Ураження тканини, як правило, представлені сухим струпом, ніби вдавленим за відношенням до навколишньої непошкодженої шкіри. Можлива вторинна загибель тканин внаслідок спазму і тромбозу кровоносних судин, в тому числі і магістральних. Відторгнення змертвілих тканин проходить тривало із-за великої глибини ураження (некроз м’язів, сухожилків і, навіть кісток). Нерідко розвиваються гнійні ускладнення (флегмони, остеомієліти). Пошкодження електричним струмом великих кровоносних судин, гнійно-демаркаційні нагноєння можуть бути причиною ерозивних кровотеч, які виникають, як правило, в період від 5-6 до 30 діб.
Глибокі електроопіки комбінуються з термічними, викликаними спалахами електричної дуги, загорянням одягу на потерпілому. Комбінація електроопіків з термічними опіками викликає електротермічні опіки.

  1. Охарактеризуйте класи на які розподіляються вибухонебезпечні установки і приміщення.

Вибухонебезпечні зони поділяються на 6 класів: В1, В1а, В1б, В1г, ВІІ

 




Переглядів: 488

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Білет № 24 (ІІ – ІІІ гр.) | Білет № 26 (ІІ – ІІІ гр.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.