Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Самостійна робота у навчанні студентів

Методологія процесу навчання та, відповідно, оцінювання знань студента в кредитній системі організації навчального процесу полягає у його переорієнтації із лекційно-інформативної на індивідуально-диференційовану, особистісно-орієнтовану форму та на організацію самоосвіти студента.

В навчальних планах спеціальностей в рамках кредитно-трансферної системи організації навчального процесу все чіткіше реалізується тенденція до скорочення аудиторних годин та збільшення кількості годин, які відводяться на самостійну роботу студента (50-60% навчального часу). Самостійна робота є основним засобом засвоєння студентом навчального матеріалу в час, вільний від обов’язкових занять, без безпосередньої участі викладача.

Методика вивчення дисципліни «Управління проектами» базується на синтезі лекцій і практичних занять, а також самостійної позааудиторної роботи студентів.

Засвоєння теоретичного матеріалу повинно здійснюватися за допомогою вивчення лекційного матеріалу, самостійної роботи з монографічною, методичною, довідковою літературою, періодикою, індивідуальних завдань. Лекції проводяться із застосуванням традиційних і активних методів, кодограм, роздаткових матеріалів.

Практичні заняття доцільно проводити у формі експрес-опитувань, тестування, заслуховування рефератів. На заняттях студенти повинні закріплювати отримані теоретичні знання, а викладач - контролювати хід засвоєння навчального матеріалу. При підготовці до занять студентам доцільно самостійно проробляти ключові питання лекції, вирішувати тести.

На практичних заняттях студенти повинні набути вмінь та навичок управління проектами. Для досягнення цієї мети слід практикувати такі методи навчання: розв'язання конкретних ситуацій, міні-кейсів, ділові та рольові ігри, „круглий стіл”, „карта ідей” та інші. Для самостійної підготовки до практичних занять студенти мають можливість вирішувати запропоновані типові управлінські ситуації.

Тобто, самостійна робота студентів – це основа формування у них глибоких та міцних знань. Тому основна задача викладача – допомогти студенту в його самостійних заняттях. Від рівня навчальної, методичної, наукової, організаційної роботи кафедри залежить глибина вивчення дисципліни „Управління проектами”. Взаємозв’язок процесів навчання і самонавчання сприяє успішному вирішенню основної задачі – підготовці висококваліфікованих фахівців.

Згідно з навчальним планом підготовки студентів денної форми навчання дисципліна „Управління проектами” вивчається протягом 135 годин (кредитів ECTS – 3,75): 26 години відводиться на лекції, 14 годин – на практичні заняття, 83 годин – на самостійну роботу студентів.

Якщо для студентів денної форми навчання самостійна робота має важливе значення, але не є основною формою навчання, то специфіка заочної освіти в тому, що самостійна робота – це основа навчального процесу. Згідно з навчальним планом підготовки студентів заочної форми навчання дисципліна „Управління проектами” вивчається протягом 135 годин (кредитів ECTS – 3,75), причому 119 з них складає самостійна робота студентів.

Програма дисципліни складається з двох змістових модулів. У першому змістовому модулі розглядаються основи організації, планування та управління проектами. Другий змістовий модуль містить питання, пов’язані з контрольними, економічними та організаційними механізмами управління проектами на стадії їх реалізації

Ефективність самостійної роботи студента залежить від його загальноосвітньої підготовки, вмінь працювати з літературою, від допомоги викладача в організації вивчення дисципліни. Викладач, враховуючи обсяг та зміст навчального матеріалу, особисті якості студента, місце його роботи та займану посаду (якщо це стосується студентів заочної форми навчання), проблеми навчання, може виробити оптимальні форми керівництва самостійною роботою студента, надати більш цілеспрямовану та дієву допомогу, що сприятиме найбільш швидкому засвоєнню окремих питань, тем, а також дисципліни „Управління проектами” в цілому. Викладач повинен виховувати і розвивати у студента вміння працювати зі спеціальною, методичною, довідковою літературою; контролюючи роботу студента, необхідно домагатися, щоб він, ритмічно працюючи протягом навчального семестру, глибоко опанував теоретичними положеннями дисципліни в установлений календарно-тематичним планом термін.

 




Переглядів: 547

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мета та завдання навчальної дисципліни, | ЗМІСТ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.