Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Будова сім’яного канатика, сімяпроводу, сечостатевого каналу.

Сім'яний канатик (funiculus spermaticus) це тяж, що розміщується в паховому каналі. Основа його починається від сім'яника і придатка сім'яника, а вершина досягає внутрішнього пахового кільця.

Сім'яний канатик складається з сім'япроводу, нервів, внутрішніх сім'яникових артерій і вен, внутрішнього піднімача сім'яника, лімфатичних судин. Ззовні оточені спеціальною піхвовою оболонкою.

Сім'япровід(ductus deferens)— довга вузька трубка, яка починається від хвоста придатка сім'яника, піднімається вгору в складі сім'яного канатика і проходить через паховий канал у черевну порожнину. Потім спрямовується в тазову порожнину до сечового міхура і відкривається в сечовивідний канал, який після цього стає сечостатевим каналом. Кінцевий відділ сім'япроводу в жеребця, бугая і барана має ампулоподібне розширення, в стінці якого є пристінкові залози, що виробляють секрет. Стінка сім'япроводу складається зі слизової, м'язової та серозної оболонок. Слизова оболонка вистелена одношаровим багаторядним миготливим епітелієм. М'язова оболонка побудована з гладенької м'язової тканини, забезпечує переміщення сперматозоонів по сім'япроводу.

Сечостатевий каналабо чоловіча уретра, — трубка, по якій виводяться назовні сеча із сечового міхура і сперма із сім'яника, придатка сім'яника та придаткових статевих залоз. Починається з місця впадіння в нього сім'япроводів, потім в стінці статевого члена і закінчується отвором на його голівці. Розрізняють тазову і статевочленну частини сечостатевого каналу. Остання частина лежить між правою та лівою половинами печерис­того тіла статевого члена.

Мал. Напівсхема розрізів тазової частини сечостатевого каналу:

А — бугая; Б — барана; В — козла; Г — кнура;

1 — сечостатевий (вільсонів) м'яз; 2 — сполуч­нотканинна пластинка; 3 — передміхурова за­лоза; 4 — розсіяна частина передміхурової за­лози; 5 — кавернозний шар; 6 — просвіт сечо­статевого каналу

Тазова частина лежить на дні тазової порожнини, на сідничній дузі, переходить у статевочленну частину. В тазову частину сечостатевого каналу відкриваються протоки придаткових статевих залоз. Секрет цих залоз разом з сперміями становить сперму. Стінка каналу складається з трьох оболонок: 1) слизової, яка вистелена багатошаровим перехідним епітелієм; 2) судинної, утвореної густою сіткою кровоносних судин з розширеннями - лакунами; 3) м'язової, що складається з поперечносмугастих і частково гладеньких м'язових волокон.

Під час ерекції (збільшення об'єму та пружності) лакуни судинної оболонки заповнюються кров'ю, забезпечуючи зяяння сечостатевого каналу.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будова і топографі сім’яникового мішка. | Будова і топографія придаткових статевих залоз.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.