Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Формування змісту курсової роботи

Результати вивчення економічної літератури, законодавчих актів та інструктивних матеріалів, зібрані та опрацьовані практичні матеріали слід перетворити у єдине ціле, завершене самостійне наукове дослідження.

До написання тексту курсової роботи варто приступати лише тоді, коли студент глибоко засвоїв теоретичний курс, вивчив необхідну літературу, зібрав і опрацював практичний матеріал, з’ясував загальні вимоги до викладення матеріалів курсової роботи: чіткість побудови (згідно з планом), логічна послідовність, переконливість аргументації, чіткість формулювань; обґрунтованість рекомендацій та висновків.

Курсова робота повинна включати:

- титульний аркуш;

- зміст;

- затверджений науковим керівником план;

- вступ;

- теоретичну частину;

- аналітичну частину;

- рекомендаційну частину;

- висновки та пропозиції;

- список використаної літератури;

- додатки.

Титульний лист є першою сторінкою курсової роботи і не нумерується. На ньому (зверху вниз) наводяться такі відомості:

- назва міністерства чи відомства, якому підпорядковується вищий навчальний заклад;

- назва вищого навчального закладу;

- назва кафедри;

- тема курсової роботи з вказанням підприємства (організації), за матеріалами якого вона виконана;

- відомості про виконавця роботи;

- відомості про наукового керівника;

- місто і рік виконання.

Зразок титульного аркуша наведено в додатку В.

Зміст відображає найменування та номери початкових сторінок всіх складових роботи, зокрема, вступу, параграфів основної частини, висновків та пропозицій, списку використаної літератури, додатків. Всі заголовки починають з великої літери без крапки в кінці. Зразок оформлення змісту наведено в додатку Г.

У вступі подається загальна характеристика предмету дослідження, короткий огляд стану розробки проблеми, обґрунтовується вибір теми та її актуальність, визначаються мета та методи дослідження, джерела отримання практичних матеріалів.

Вступ доречно починати з обґрунтування вибору теми, оскільки саме її актуальність є вагомою підставою для дослідження даної проблеми. З оцінки значущості теми витікає формулювання мети і основних завдань дослідження. Мета може бути викладена в одному чи декількох пунктах і не повторювати тему курсової роботи, а розвивати і уточнювати її.

У вступі обов’язково вказується об’єкт дослідження та період часу, протягом якого вивчається об’єкт. В середньому, обсяг вступу становить 2-3 сторінки.

Теоретична частина роботи базується на глибокому вивченні літературних джерел, їх практичному осмисленні, узагальненні практичного досвіду господарської діяльності підприємств та організацій. Особливу увагу звертають на роботи відомих вчених, монографічну літературу, статті в наукових журналах останніх років видання. Тут слід висвітлити суть основних економічних категорій з досліджуваної проблеми, побудову економічних показників та моделей; навести різні підходи до вирішення проблеми, їх оцінку та обґрунтування власної позиції студента.

Ця частина слугує теоретичним обґрунтуванням наступних розробок, дозволяє визначити певну методику дослідження. За обсягом вона складає одну четверту всієї роботи.

Аналітична частина містить організаційно-економічну характеристику підприємства, на матеріалах якого виконується робота, та глибокий аналіз досліджуваної проблеми з використанням різних методів дослідження, включаючи економіко-математичні за допомогою ПК. Студент повинен застосовувати пакети прикладених програм “Економетрія”, “Інформаційні системи і технології”, “Економічний аналіз”, “Статистика”, а також самостійно розроблені ним програми.

Ця частина роботи повинна бути найбільшою за обсягом. Студент не повинен обмежуватися констатацією фактів, а має виявляти основні тенденції розвитку процесів, недоліки та чинники, що їх обумовили. При можливості він наводить статистичні дані із статистичних збірників, періодичних видань, проводить аналітичні узагальнення, порівняльний аналіз, ілюструє дослідження графічним матеріалом. Від повноти і якості аналізу залежить глибина та обґрунтованість пропонованих заходів.

В рекомендаційній частині відображаються наслідки виконаної роботи, дається огляд шляхів та обґрунтування заходів щодо поліпшення економічного стану підприємства та шляхів вирішення досліджуваних питань.

Всі проміжкові та остаточні результати дослідження, в тому числі негативні, повинні бути докладно та послідовно описані та проаналізовані.

Висновки та пропозиції повинні містити узагальнення основних результатів дослідження та запропонованих автором шляхів вирішення досліджуваних питань. Висновки слід формулювати ретельно і точно, не перевантажуючи їх поясненнями та частинами тексту роботи. Вони повинні мати конкретний та адресний характер, обґрунтовуватися в попередніх розділах роботи і давати повну уяву щодо змісту проведених розробок.

Список використаної літератури розміщують після висновків та пропозицій. Він є суттєвою та органічною частиною курсової роботи і відображає самостійну творчу діяльність автора, рівень вивчення ним поставленої проблеми.

До списку рекомендується включати основну фахову літературу з досліджуваної теми, на яку в роботі є посилання або з якою автор знайомився, та джерела практичних матеріалів.

Після списку літератури проставляється дата завершення курсової роботи та підпис студента.

Додатки наводяться в кінці роботи і оформляються як її продовження. В додатки слід виносити матеріал, який за умови включення його до основної частини роботи загромаджує текст або змінює впорядковане і логічне уявлення про роботу.

У додатки можуть бути винесені:

- додаткові ілюстрації, таблиці;

- матеріали, які через великий обсяг, специфіку викладення або форму подання не можуть бути введені до основної частини (проміжкові математичні розрахунки, докази, формули; програми робіт та обстежень; анкети; результати анкетних та експертних опитувань; інструкції, методики; опис розроблених комп’ютерних програм; заповнені форми бухгалтерської та статистичної звітності та інші документи).

Зв’язок основного тексту з додатками здійснюється за допомогою посилань.

 




Переглядів: 727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вивчення літератури та практичних матеріалів | Оформлення курсової роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.