Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Калійні добрива

Виробництво фосфорних мінеральних добрив

ВИРОБНИЦТВО АЗОТНИХ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ

Аміачна селітра або нітрат амонію NH4NO3 (вміст азоту ≤ 35%). Як і всі азотні добрива азотна селітра добре розчиняється в воді. В силу високої гігроскопічності вона злежується. Тому її гранулюють. При підвищеній температурі та вологості аміачна селітра вибухонебезпечна. Отримують аміачну селітру шляхом нейтралізації розбавленої а.к. аміаком:

HNO3+NH3↔NH4NO3+Q

Карбамід (мочевина) вміщує до 46% азоту. Він застосовується як концентроване добриво, як мінеральна підкормка для тварин. Його використовують для виробництва пластмас, клеїв, лаків.

В якості вихідних продуктів для виробництва карб. використовують синтетичний аміак та двоксид вуглецю який являється відходом при виробництві водню з природного газу.

2NH3 + CO2 ↔ NH2CONH2 + H2O – Q

До рідких азоьних добрив відносяться рідкий аміакт та аміачна вода.

Рідкий аміак – найбільш концентроване азотне добриво (≤ 82% азоту). Його зберігають і транспортують в герметичній тарі, оскільки в нього високий тиск парів.

Рослини заствоюють азот з рідких добрив так же, як і з твердих добрив. В той же час виробництво рідких добив має ряд достоїнств: відпадає необхідність в гранулюванні, сушіння, упаковки в тару, завантаження в ящики тукових сівалок.

 

До фосфорних добрив відносяться природні фосфати та продукти їх переробки. Бувають водорозчинні та неродчинні форфати. Простий і двойний суперфосфат – перші; апатити, костяне борошно – другі. Крім того, промисловість випусках кормові фосфати у вигляді підкормки для тварин і птахів.

Сировиною для виробництва фосфорних добрив служать природні апатити та фосфорити. До складу апатитів та фосфоритів з’єднання ффосфора входять в нерозчинній формі. Основною задачею виробництва являється отримання легкозасвоюваних рослинами фосфорних добрив які можна вносити в які завгодно грунти. Для цього необхідно перевести неродчинні фосфорні солі природних фосфатів в легкозасвоювані солі, що робиться шляхом розкладення природних фосфатів кислотами, лугами, нагрівання, нагріванням. В загальному обсязі виробництва фосфорних добрив більше 906 складають продукти кислотного розкладенні природних фосфатів. В собівартості, напрклад, суперфосфату найбільшу частину (≤ 96%) складає вартість сировини.

Підвищення виробництва ф.д. буде робитися за рахунок випуску складних добрив – аммофоса, нітрофоски, а також двойного суперфосфату.

 

В якості калійних добрив застосовуються хлориди, сульфати, карбонати та інші солі калія. В загальному обсязі виробництва біля 90% складає хлорид калію КСl.

Основною сировиною для їх отримання служать сильвинітові та парналитові породи (КСl + NaCl) сильвініт.

Сильвінітові руди з вмістом основного компонента 22…25%. Не можуть використовуватися як ефективне добриво. Для отримання концентрованих добрив сильвінітові руди збагачують різними методами. Наприклад, флотація.Збагачення руд флотацією основане на різній властивості мінералів, що входять до складу руди, змочуватися рідиною. Змільчені частинки руди утворюють з рідиною пульпгентів змочуваність одних мінеральних частинок збільшується, других – зменшуєтьсяю При пропусканні череез кулльтку повітря, частинки, ще не змочилися рідиною, разом з бульбашками повітря виносяться на поверхню у вигляді піни, яка неправляється на послідуючу обробку.

Частинки руди, що змочуються рідиною, залишаються в пульпі (“тонуть”).Таким чином, руда розділяється на рідний концентрат (піну) та пусту породу (флотаційні хвости). Інший спосіб переробки сильвініту – метод розчиинення його з послідуючою кристалізацією, оснований на різній розчинності КСl та NaCl при нагріванні. В інтервалі температур до 1000С розчинність NaCl у воді майже постійна, а КСl – збільшується. Змінюючи температуру розчину, можна роздільно кристалізувати NaCl та КСl.

Продовжується розробка та впровадження технології виробництва гранульованих та крупнокристалічних калійних добрив із вмістом КСl при збагаченні калійних руд.

 


Читайте також:

  1. Шляхи можливого забруднення навколишнього середовища добривами і заходи щодо його запобігання




Переглядів: 753

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИРОБНИЦТВО МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ | Виробництво каучуку та гуми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.