Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Терези і зважування

Терези використовуються для виміру маси. В лабораторії використовуються технохімічні (Т1-1) та аналітичні електронні (АДВ-200) терези.

Технічні терези 1-го класу з найбільшим навантаженням до 1 кг (Т1-1) розміщуються в скляній дерев’яній вітрині з трьома дверцятами (рис. 18). Вони мають пристрій для механічного накладання міліграмових гирьок (загальною масою від 0,01 до 0,99 г). Гирі мають форму дротяних кілець, їх накладають (і знімають) поворотом лімба, що прикріплений в правій частині вітрини. Лімб має цифри (міліграми) і показник маси покладених гир. Лімб потрібно повертати при закритому аретирі до суміщення цифр лімба з показником. На коромислі терезів закріплені балансировочні гвинти та гайки, а також регулятор центра ваги коромисла.

 

Аналітичні електронні терези АДВ-200.АДВ означає – аналітичні демпферні ваги (терези), цифра 200 означає найбільше навантаження, 200 г (рис. 19). Головною робочою частиною терезів є коромисло. Посередині до коромисла прикріплена довга стрілка з мікро шкалою. Коромисло посередині має тригранну агатову призму, яка обернена

одним своїм ребром вниз. Цією призмою коромисло опирається на ретельно відполіровану агатову пластинку, яка закріплена зверху колони терезів. На кінцях коромисла також знаходяться тригранні агатові призми. На ці призми навішуються серги своїми агатовими площадками. На серги підвішуються на довгих дужках чашки терезів з демпферами.

Аналітичні терези змонтовано на базисній дошці, зробленої з мармуру або скла. Аналітичні терези розміщені у заскленому футлярі з двома боковими дверцятами та підйомною передньою кришкою.

Базисна дошка спирається на два установочних гвинта і на ніжку. За допомогою установочних гвинтів базисна дошка встановлюється в горизонтальному положенні, яке перевіряється за кульковим рівнем, що закріплений на ній.

Аналітичні терези розміщені у заскленому футлярі з двома боковими дверцятами та підйомною передньою кришкою.

Базисна дошка спирається на два установочних гвинта і на ніжку. За допомогою установочних гвинтів базисна дошка встановлюється в горизонтальному положенні, яке перевіряється за кульковим рівнем, що закріплений на ній.

Терези завжди повинні бути зааретированими, тобто аретир повинен бути опущеним.

Поворотний стержень аретира, який закінчується диском, прикріплено до нижньої поверхні базисної дошки; з ним поєднано включення вайтографа. Повертати його потрібно плавно, обережно тому, що робочі частини терезів сильно зношуються від поштовхів та різких рухів.

Важки. До кожних терезів додаються важки – комплект гир, які розміщені в спеціальному футлярі в певній послідовності. Частіш за все в набір важок входять такі гирі: 100, 50, 20, 20, 10, 5, 2, 2, 1 г. Гирі виготовляються з латуні і електролітичним способом покриваються зверху тонким шаром золота або платини ( важки 1-го класу), нікелем або хромом для захисту від корозії. До набору додається пінцет з роговими наконечниками, яким і потрібно брати гирі для користування.

Усі зважування при виконанні аналізу повинні проводитися на одних і тих же терезах з використанням одних і тих же важок. Це необхідно тому, що поправки до важок у різних наборів різні за величиною і за знаком, і тому при зважуванні на різних терезах і різними важками можлива помітна різниця в результатах зважування одного і того ж предмета.

 




Переглядів: 3851

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Металічне обладнання | Правила користування терезами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.055 сек.