Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Сублімація

Принцип методу. Сублімацію (або возгонку) застосовують для очищення твер­дих речовин, які при нагріванні минаючи рідку фазу (не плавлячись), переходять у пару, яка при охолодженні легко знову конденсується у твердий стан.

Обладнання та матеріали: стакан, годинникове скло; пісочна баня з джерелом нагрівання; вата.

Реактиви: нафталін; дистильована вода.

Проведення процесу сублімації.В стакан насипають 0,5-1 г нафталіну і накривають годинниковим склом. Стакан обе­режно підігрівають на пісочній бані. При цьому пари сублімованого нафталіну охолоджу­ються на поверхні годинникового скла і осідають на ньому у вигляді кристалів. На скло не­обхідно покласти вату, змочену холодною водою. Якщо пари виділяються інтенсивно, стакан знімають з пісочної бані. Після охолодження годинникове скло обережно знімають. На ньо­му видно чисті кристали нафталіну чи іншої речовини. Домішки, які не сублімуються, зали­шаються в стакані.

Інші прості пристрої для сублімації при атмосферному тиску зображено на рис. 1.3.

 

Рис. 1.3. Пристрої для сублімації речовин

1 - порцелянова чашка,

2 – змочена водою вата,

3 – лійка,

4 – сублімована речовина,

5 - речовина з домішками, 6 - електроплитка

 

 

Порцелянову чашку накривають лійкою, яка за діаметром трохи менше від чашки. Вузький кінець лійки нещільно закривають ватою , а для того щоб сублімована речовина не попала знову в чашку, її закривають круглим листком фільтрувального паперу з декількома отворами в ньому. На зовнішню сторону лійки можна положити вату, що змочена водою для кращого охолодження.

У другому пристрої для сублімування речовину вміщують у низький стакана без носика і закривають кругло донною колбою, через яку пропускають воду. При високих температурах сублімації вода в колбі може бути і непроточною. В процесі сублімації нагрівати речовину потрібно дуже повільно.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кристалізація | Перегонка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.