Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Потенціометричне визначення рН розчинів

Мета роботи: калібрувати прилад для вимірювання рН за стандартними буферними розчинами та виміряти рН досліджуваного розчину.

рН розчину визначають методом прямої потенціометрії, у якості індикаторних електродів можна використовувати водневий, хінгідроний, металооксидні та скляний електроди, принцип дії яких та їх переваги і недоліки описані у розділі 4.2.1.

Найчастіше на практиці використовують скляний електрод та хлорсрібний електрод порівняння, вимірюючи ЕРС за допомогою іономера універсального (рис. 4.5). Цей прилад дозволяє вимірювати безпосередньо значення рН, а не ЕРС. Перед вимірюваннями іономер необхідно відкалібрувати за розчинами з відомим значенням рН.

Обладнання та реактиви:

1. Іономер універсальний.

2. Скляний та хлорсрібний електроди.

3. Буферні розчини з рН 1,64; рН 9,18; рН 4,01.

4. Хімічні стакани.

Методика виконання роботи

1) Калібрування приладу. Переключають іономер у режим рХ, діапазон вимірювань -1÷4. Електроди споліскують дистильованою водою, скляний електрод обережно протирають фільтрувальним папером. Занурюють електроди у кислий буферний розчин (рН 1,64). Ручкою «Калибровка» на шкалі приладу встановлюють значення 1,64. Виймають електроди, ретельно ополіскують дистильованою водою, протирають папером, встановлюють діапазон вимірювань 9÷14, та занурюють електроди у лужний буферний розчин (рН 9,18). Ручкою «Крутизна» встановлюють на шкалі приладу значення 9,18. Повторюють ці операції декілька разів, доки показники шкали не будуть відрізнятися не більше ніж на ±0,04 одиниці від значень рН кислого та лужного буферних розчинів. Перевіряють прилад за буферним розчином з рН 4,01 у діапазоні 4÷9.

2) Вимірювання рН досліджуваного розчину. На приладі встановлюють діапазон -1÷19. Електроди, що були попередньо промиті та протерті фільтрувальним папером, занурюють у досліджуваний розчин. Знімають показання шкали приладу грубо. Переключають іономер у діапазон вимірюваних рН та знімають показання більш точно.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.