Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Психологічна структура особистості

Особистість – соціалізований індивід, який утілює найсуттєвіші соціально значущі властивості. Особистістю є людина, яка має свою життєву позицію, що утвердилась внаслідок тривалої і кропіткої свідомої праці; їй притаманні свобода волі, здатність до вибору, відповідальність. Така людина не просто вирізняється завдяки тому враженню, яке справляє на інших, вона свідомо виділяє себе з навколишнього світу. Глибина і багатство особистості зумовлені її зв’язками зі світом, з іншими людьми, уявленням про себе, про своє «Я».

1) структура особистісті К. К. Платонова,який виділяв в ній 4 підструктури а)спрямованість, б)досвід, в)індивідуальні особливості відображення( пам'яті,мислення ,сприймання), г)психофізіологічні властивості (властивості темперамента, тип НС,задатки).

2)Один з найбільш популярних прикладів структурної концепції – це риси особистості, що розглядаються як стійкі якості людини . За цією ознакою розроблено статичну структуру особистісті Паригіна: а)загальнолюдські психічні властивості; б)специфічно-соціальні особливості, пов’язані приналежністю до етнічних, класових, політичних, економічних, професійних та інших спільнот;в)індивідуально-неповторні особливості особистості.

3)В основу структурної концепції Н. І. Рейнвальд покладено таку ознаку як спрямованість – ієрархічно збудовану систему мотивів і спонук. Структура особистості аналізується за 3 параметрами: а) характер усвідомлення;б) характер організованості або особливості переведення в дії певних станів; в)сила (інтенсивність, масштаб прояву), тобто з точки зору пізнавальних, вольових і емоційних якостей людини.

4)Структура особистості А.В.Петровського складається з 3-х рівнів: а)внутриіндивідна (інтроіндивідна) підсистема – будова темпераменту, характер, здібності ; б)інтеріндивідна підсистема особистості (представленість особистості в системі міжособистісних відносин);в)метаіндивідна (надіндивідна) особистість виходить за межі її наявних зв’язків з іншими людьми “тут і тепер” (“продовження себе” в іншому, за межами безпосередньо актуальної взаємодії: представленість в інших людях).

Найбільш популярною є структура особистості ,яка складається з 4-х компонентів:а) спрямованість; б)здібності;в) характер;г) самоконтроль. Спрямованість особистості – це сукупність стійких мотивів, що орієнтують діяльність особистості (інтереси, переконання, світогляд) та відносно незалежні від наявних ситуацій життя.

 




Переглядів: 603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сторінка 293 підручник Скрипченко. | Самооцінка та рівень домагань особистості їх взаємозв’язок , методи дослідження. Я-концепція особистості.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.