Поняття про мислення як пізнавальний процес . Соціальна обумовленість мислительного процесу(не до кінця).
Мислення, як і чуттєві форми, є процесом відображення об’єктивної дійсності. Однак особливістю мислення є те, що це процес опосередкованого пізнання. Те, що людина не може пізнати прямо, безпосередньо, вона пізнає опосередкованим шляхом: одні властивості через інші, невідоме на основі відомого. До опосередкованого пізнання людина вдається тоді, коли безпосереднє пізнання виявляється неможливим через недосконалість людських аналізаторів,або недоцільність, що зумовлюється складністю процесу пізнання. Опосередкований характер відображення дійсності зумовлений використанням раніше здобутих знань, досвіду, міркуваннями, побудовою гіпотез тощо.
Другою особливістю мислення є його узагальнюючий характер. Саме через узагальнення ми пізнаємо внутрішню суть предметів і явищ, їх зміст.
Предмети і явища об’єктивної діяльності перебувають у складних зв’язках і взаємовідносинах. Відображення цих зв’язків і становить третю специфічну рису процесу мислення.Мислення –це опосередковане й узагальнене відображення в свідомості людини предметів і явищ об’єктивної діяльності в їх істотних властивостях, зв’язках і відношеннях.