Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пірометри випромінювання

Пірометри випромінювання

Нормувальні перетворювачі температури

 

 
 

1. Нормувальні перетворювачі температури

 

Ремонт, налагодження й перевірка пірометрів випромінювання Ремонт. При ремонті радіаційних, оптичних, фотоелектричних і колірних пірометрів роблять чищення оптичної системи телескопів. Лінзи протирають ватою, змоченої в спирті. порошини, що залишилися, і ворсинки зі скла здувають гумовою грушею, а навколо оправи - знімають гострим пінцетом. Лінзи, що мають тріщини або інші дефекти, заміняють.

В оптичних пірометрів очищають поглинаюче скло, пірометричну лампочку, світлофільтр. Після чищення пірометричну лампочку встановлюють ниткою розжарення в центр телескопічної трубки. Зубною щіткою, змоченої в бензині, очищають реостат; перевіряють стан движка реостата: треба, щоб движок щільно прилягав до обмотки реостата. Якщо на срібних пластинах є виробіток, їх потрібно обпиляти надфілем або замінити новими.

У радіаційних пірометрів перевіряють стан термобатареї й компенсаційного опору. У фотоелектричних пірометрів у візирній головці перевіряють, крім оптики, роботу вібратора й електронного підсилювача фотоструму. У силовому блоці у випадку несправності приладу перевіряють роботу вихідного каскаду й силового трансформатора. У датчику ДЦП колірного пірометра типу ЦЭП-2М від бруду очищають також диск зі світлофільтрами й фотоелемент. - Зачищають контакти колекторного перемикача й перевіряють справність попереднього підсилювача.

Ремонт електронних блоків, що показують і реєструють приладів, що входять у комплект пірометрів випромінювання, аналогічний ремонт відповідних вузлів приладів, описаному вище.

Перевірка. При перевірці пірометрів випромінювання роблять зовнішній огляд для виявлення ушкоджень і забруднення. Комплектність і позначення кожного із блоків повинні задовольняти монтажно-експлуатаційної інструкції.

Визначення основної погрішності й варіації показань оптичних і фотоелектричних пірометрів роблять в основному порівнянням показань пірометра, що перевіряється, з даними градуїровки зразкової температурної лампи II розряду. Навівши об'єктив пірометра на стрічку лампи й підготувавши його до роботи, установлюють у температурній лампі силу струму, що відповідає відмітці шкали. Вимірюють температуру пірометром, знімають відлік і записують до протоколу перевірки. В оптичних пірометрів цю операцію для кожної крапки проводять шість разів, у фотоелектричних - два рази. Перевірку роблять у кожної оцифрованной крапці шкали. Результати перевірки порівнюють із величиною основної припустимої погрішності.

Якщо дійсна погрішність фотоелектричного пірометра виявиться більше припустимої, проводять припасування показань шляхом регулювання розмірів щілини перед лампою зворотного зв'язку з наступною установкою стрілки потенціометра на початкову оцінку.

Радіаційні технічні пірометри перевіряють зіставленням їхніх показань зі зразковими оптичними пірометрами II розряду, роблячи у всіх оцифрованих крапках шкали по п'яти вимірів. Колірні пірометри перевіряють за допомогою зразкових температурних ламп II розряду по всій шкалі через кожний 50° С при прямому й зворотному ході. Якщо основна погрішність більше припустимої, то визначають нову градуїровочну характеристику приладу. Для цього перевіряється в кожній точці, тричі знімають показання при прямому й зворотному ході стрілки й обчислюють середнє значення показань приладу.

 


Читайте також:

  1. Біологічна дія іонізуючого випромінювання
  2. Види механізму дії іонізуючого випромінювання
  3. Визначення та дози іонізуючого випромінювання.
  4. Випромінювання солі важких Ме фаги
  5. Випромінювання: приймання та аналіз
  6. Вплив іонізуючого випромінювання на живий організм.
  7. Вплив іонізуючого випромінювання на людину
  8. Гальмівне рентгенівське випромінювання
  9. Джерела випромінювання
  10. Джерела випромінювання і його вплив на людину
  11. Дія електромагнітного випромінювання на організм людини, його нормування
  12. Дія іонізуючого випромінювання на організм людини




Переглядів: 1155

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мілівольтметри та потенціометри | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.