Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Судинні зміни МЦР

У основній групі хворих у 90% виявлялася звивистість венулярного відділу МЦР (р<0,05), у контрольній групі – у 69% хворих(рис.4.4). Характер звивистості венул також відрізнявся. Так, в основній групі у 71% хворих звивистість була змієподібною, у 17% - меандрична, 12% - штопороподібна. В контрольній групі змієподібна звивистість спостерігалася у півтора рази рідше – у 44% хворих, меандрична – частіше в 2,5 рази – у 44%, штопороподібна – рідше у 6 разів – у 22% (р<0,05).

 


Рис. 4.4. Судинні зміни МЦР (звивистість, нерівномірність калібру) у обстежених групах хворих до лікування.

Примітка: * - вірогідність різниці показників основної та контрольної груп (р<0,05).

 

Поряд з цими змінами (згідно рис.4.4) у 95% хворих основної групи відмічалася нерівномірність калібру венул, натомість у контрольній групі – лише у 76% (р<0,05). Утворення венулярних аневризм виявлено удвічі частіше у основній групі у 45% хворих та в контрольній групі – у 20% (р<0,05).

При порівнянні венулярного відділу з іншими відділами МЦР виявлена виражена зміна співвідношення калібру судин. Так, артеріоло-венулярне співвідношення 1/2 зустрічалося утричі рідше – у 6% хворих в основній групі та у 23% - в контрольній групі (р<0,05), артеріоло-венулярне співвідношення 1/3 спостерігалося у півтора рази частіше в основній групі – у 76% хворих та у 53% в контрольній групі (р<0,05), артеріоло-венулярне співвідношення 1/4 зустрічалося удвічі частіше – у 38% хворих основної групи порівняно з 18% хворих контрольної групи (р<0,05).

Отже, виявлені такі зміни венулярного відділу МЦР: звивистість – у 1,3 рази частіше порівняно з контрольною групою (р<0,05), нерівномірність калібру, венулярні аневризми – удвічі частіше на тлі змін співвідношення за рахунок розширення венул та спазму артеріол – артеріоло-венулярне співвідношення 1/2 у 3,8 рази рідше порівняно з контрольною групою (р<0,05), співвідношення 1/4 – удвічі частіше (рис.4.5).

 

 

Рис. 4.5. Частота артеріоло-венулярного співвідношення у обстежених групах хворих до лікування.

 

Привідна ланка МЦР – артеріоли також змінювалася у хворих основної групи. Звивистість артеріол зустрічалася у півтора рази частіше у 78% хворих основної групи порівняно з хворими контрольної групи – у 52% (р<0,05), нерівномірність калібру артеріол – у 1,2 рази частіше – у 90% хворих порівняно з 76% контрольної групи (р<0,05).

Отже, загальна характеристика артеріолярного відділу МЦР хворих основної групи така: у півтора рази підвищена звивистість, у 1,2 рази – нерівномірність калібру.

Характеристика капілярного відділу основної групи: підвищена у 1,3 рази звивистість – 86% хворих порівняно з контрольною групою – 64% (р<0,05), яка майже дорівнює звивистості венул. Нерівномірність калібру капілярів у 1,34рази вища – 71,5% хворих порівняно з контрольною групою –50% (р<0,05). Зміна кількості функціонуючих капілярів вираженого характеру – у півтора рази вища, була у 58% хворих в основній групі порівняно з контрольною групою – 35% (р<0,05).

 




Переглядів: 388

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Показники стану мікроциркуляції та вегетативного тонусу у хворих на ГХ з супутнім ожирінням | Внутрішньосудинні зміни

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.