Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Потреба в досягненні успіху

Потреба в досягненні високого результату, бажання досягти успіху має велике значення для розуміння робочого поведінки. Люди з високою потребою в досягненнях готові приймати на себе відповідальність при вирішенні проблем, прагнуть бути успішними, воліють самостійну, різноманітну роботу. Працівники з низькою потребою в досягненні воліють роботі мати справу зі стабільними, надійними, передбачуваними ситуаціями.

Дослідження показали, що люди, які мають сильну потребою в досягненні, характеризуються низкою специфічних рис.

Характеристики людей, що володіють високою потребою в досягненні.

1.Схильність до середнього ступеня ризику, до обчисленого ризику. Багато хто вважає, що люди, які мають високу потребу в досягненні, будуть схильні до високого ризику. Проте результати досліджень показують, що це не так. Наприклад, в експерименті з накиданням кілець на кілочок було показано, що люди з низькою і високою потребою в досягненні ведуть себе по-різному. Індивіди з низькою потребою в досягненні прагнуть стати або дуже близько до кілочка, або занадто далеко від нього. Випробувані з високою потребою в досягненні завжди так вибирали відстань від кілочка, що - б це давало можливість перевірки їх можливостей. Вони не вставали дуже близько, тому що тоді це було б занадто просто, і не відходили дуже далеко, тому що тоді потрапляння кільця на кілочок визначалося б не їх вміннями, а лише простою випадковістю або удачею.
Іншими словами, люди з низькою потребою в досягненні схильні або до низького ризику, або до занадто високого, тоді індивіди з високою потребою в досягненні схильні до середнього ступеня ризику, до обчисленого ризику. Це було підтверджено в численних експериментах, починаючи від дитячих ігор, закінчуючи прийняттям важливих рішень у професійній діяльності та виконанням відповідальних робіт.

2.Потреба негайного зворотного зв'язку. Люди з високою потребою в досягненні воліють такі види діяльності, які дають можливість отримання негайної і конкретної зворотного зв'язку про ступінь досягнення мети. Вони тяжіють до таких робіт або таких професій, де є можливість постійної оцінки досягнутих результатів (торгівля, будівництво) і вважають за краще такі хобі, які дають можливість постійно бачити результат чи прогрес (робота по дереву, ремонт машини і т.п.).

3.Задоволення від самого процесу виконання роботи. Люди з високою потребою в досягненні знаходять задоволення з самого процесу виконання завдань, не обов'язково супроводжується матеріальними заохоченнями. Індивіди з високою потребою в досягненні розглядають гроші як форму зворотного зв'язку або показник того, як оцінюється їх робота.

4.Захопленість завданням. Якщо людина з високим рівнем потреби у досягненні вибрав мету, то він має тенденції повністю присвячувати себе роботі, поки вона не буде успішно завершена. Вони не люблять кидати справу на півдорозі і не люблять працювати в півсили.

Дослідники, що вивчають потреба в досягненнях, виділили дві складові визначають рівень розвитку у людини цієї потреби: мотивація до успіху і прагнення уникнути невдачі. Наприклад, старанність учня, що виконує домашнє завдання, може визначатися, як бажанням отримати хорошу оцінку. Так і страхом отримати погану оцінку, осудження з боку вчителів або боязню покарання батьків. При цьому можливо як перевага однієї зі складових, так і їх відносна рівновага.
Численні дослідження підтвердили зв'язок мотивації досягнення з продуктивністю і ефективністю праці. Було виявлено, що керівники, які успішно працювали в умовах гострої конкуренції, мали більш високу потребу в досягненнях, ніж люди, які домагаються успіху в змагальних ситуаціях, мають рівень мотивації досягнень значно вище середнього рівня.

Керівники можуть впливати на силу потреби в досягненнях своїх підлеглих, дозволяючи їм проявляти більше самостійності, відповідальності та ініціативи, роблячи завдання все більш складними, регулярно здійснюючи оцінку робочих показників і заохочуючи високі робочі результати. Керівники, які беруть цю стратегію на озброєння, часто говорять, що прагнуть сформувати у підлеглих психологію переможців.

Вивчення різних професій показало, що для підприємців характерна мотивація досягнення вище середнього рівня і мотивація в соціальних зв'язках нижче середнього рівня. Їх більше хвилює успішне виконання поставленого завдання.

Вищі керівники мають більш високу потребу у владі і прагнуть реалізувати цю владу, змушуючи інших людей приймати і досягати мети організації. Прагнення працювати, на благо організації і потреба впливати на інших робить таких людей дуже цінними для організації.




Переглядів: 2909

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підхід Аткінсона і МакКлелланда (потреба в досягненні і у владі). | Висновок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.