Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Процедура розгляду справ Конституційним Судом.

До розгляду в КСУ приймаються конституційні подання та звернення, які

відповідають законодавчим вимогам, зокрема Конституції України і Закону України "Про Конституційний Суд України" (статті 38,39,42).

Зазначені клопотання надходять до КСУ поштою або безпосередньо до Секретаріату КСУ. їх реєстрацію здійснює Служба документального забезпечення Секретаріату КСУ, зазначаючи дату надходження. Неналежно оформлені клопотання Секретаріат КСУ повертає авторам, про що вказується у письмовому повідомленні.

Конституційні подання і звернення, які відповідають встановленим вимогам, з пропозиціями доповідаються керівникові Секретаріату КСУ або його заступникові - керівникові Управління правової експертизи і за їх рішенням передаються в Управління правової експертиза Секретаріату КСУ для підготовки попереднього висновку про наявність підстав для відкриття конституційного провадження у справі або відмови у відкритті провадження. Підготовка висновку здійснюється протягом 15 календарних днів.

Конституційні подання і звернення, які можуть бути прийняті до розгляду КСУ, керівник Секретаріату КСУ разом із попередніми висновками подає для ознайомлення Голові КСУ, який направляє їх у відповідну колегію суддів КСУ. Розподіл конституційних подань і звернень між суддями - суддями-доповідачами проводиться рівномірно, з урахуванням їх спеціалізації. Кандидатура судді-доповідача затверджується на засіданні колегії суддів КСУ.

Суддя-доповідач у справі вивчає порушені в конституційному поданні чи зверненні питання і готує матеріали на розгляд колегії суддів КСУ. Суддя-доповідач дає доручення у справі керівникам відповідних структурних підрозділів Секретаріату КСУ, направляє конституційні подання чи звернення Управлінню правової експертизи Секретаріату КСУ для підготовки науково-експертного висновку, залучає відповідних спеціалістів для консультацій, проведення перевірок, дослідження документів та ін.

Суддя-доповідач має вивчити матеріали справи упродовж не більше двох місяців з дня затвердження кандидатури судді-доповідача на засіданні колегії суддів КСУ, проте цей строк може бути продовжений. Протягом зазначеного строку суддя-доповідач у справі повинен передати на засідання колегії суддів КСУ проект ухвали про відкриття конституційного провадження у справі або про відмову у відкритті провадження.

За результатами розгляду конституційних подань чи звернень на засіданні колегії суддів виноситься процесуальна ухвала про відкриття конституційного провадження у справі або про відмову у його відкритті. Засідання колегії суддів є повноважним за умови участі в ньому не менше чотирьох суддів колегії суддів.

За результатами аналізу матеріалів справи суддя-доповідач готує пропозиції до проекту рішення, висновку КСУ у справі. Відповідно до процесуальної ухвали колегії суддів КСУ та засідання КСУ Голова КСУ вносить справу на розгляд пленарного засідання в межах строків, визначених ст. 57 Закону України "Про Конституційний Суд України", а саме: "Строк провадження у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями не повинен перевищувати трьох місяців. У разі провадження за конституційним поданням, яке визнано Конституційним Судом України невідкладним, строк розгляду такого подання не повинен перевищувати одного місяця".

Строки конституційного провадження починають обчислюватися з дня прийняття процесуальної ухвали про відкриття конституційного провадження у справі.

Після визнання КСУ дослідження матеріалів справи завершеним головуючий на пленарному засіданні оголошує про перехід до закритої частини пленарного засідання. На закриту частину пленарного засідання вноситься проект рішення, висновку у справі, підготовлений суддею-доповідачем. Кожний суддя КСУ, який бере участь у розгляді справи, має право подати власний проект рішення, висновку у справі або перелік питань, які визначають суть рішення, висновку, після чого він може наділятися повноваженнями судді-доповідача.

Після обговорення суті справи судді вносять пропозиції, поправки до проекту рішення, висновку у справі. Тривалість та кількість виступів суддів КСУ на закритій частині пленарного засідання не обмежується.

На голосування в цілому ставиться проект рішення, висновку у справі, підготовлений з урахуванням пропозицій та поправок, які одержали найбільшу кількість голосів суддів. Голосування проводиться поіменно шляхом опитування суддів КСУ, які не мають права утримуватися від голосування. Рішення, висновок КСУ підписують не пізніше семи днів від дня прийняття рішення, надання висновку у справі судді КСУ, які голосували "за" і "проти" прийняття рішення, надання висновку. Підписання суддею КСУ прийнятого рішення, наданого висновку КСУ за його участю с обов'язковим. За результатами засідання складається протокол. Суддя КСУ має право, незалежно від того, голосував він "за" чи "проти" прийняття рішення або надання висновку, викласти у письмовій формі свою окрему думку у справі у семиденний строк від дня голосування.

Рішення, висновки КСУ офіційно оголошує головуючий на пленарному засіданні КСУ, на якому можуть бути присутні суб'єкти конституційних клопотань, акредитовані представники ЗМІ та ін.

Формами звернення до КСУ є конституційне подання та конституційне звернення.

Конституційне подання - це письмове клопотання до КСУ про визнання правового акта (його окремих положень) неконституційним, про визначення відповідності проекту закону про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157, 158 Основного Закону України, конституційності міжнародного договору або про необхідність офіційного тлумачення Конституції та законів України.

Конституційним поданням є також звернення Верховної Ради України про дачу висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту, порушення Верховною Радою АРК Конституції або законів України.

Суб'єктами права на конституційне подання з питань прийняття рішень КСУ є Президент України, не менш як 45 народних депутатів України (підпис депутата не відкликається), Верховний Суд України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також Верховна Рада АРК.

Конституційне звернення - це письмове клопотання до КСУ про необхідність офіційного тлумачення Конституції і законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.

Суб'єктами права на конституційне звернення з питань дачі висновків КСУ щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України є громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи.

У науці конституційного права України неодноразово висловлювалися думки щодо необхідності запровадження такого інституту звернення до КСУ, як конституційна скарга, що дозволить посилити захист людини в контексті можливостей індивідуального доступу до конституційної юстиції. Зміст конституційної скарги вбачається в тому, що права і свободи людини і громадянина поновлюються на основі рішення Конституційного Суду.




Переглядів: 3136

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Склад, порядок формування та повноваження Конституційного Суду України. | Суди загальної юрисдикції: система та компетенція.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.