Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз статистики з охорони і раціонального використання атмосферного повітря.

Обсяги антропогенного забруднення щороку зростає, це пов’язане з збільшенням енергозабезпеченості людства, недосконалими технологічними процесами.

Тільки за 1 рік в атмосферу потрапляє 5млрд т вуглекислого газу (СО2), інша особливість антропогенних забруднень пов’язана із локалізацією їх у містах і промислових центрах і інколи це забруднення переважає самоочищення атмосфери.

Система статистичних показників з охорони атмосферного повітря враховує лише антропогенний вплив, при цьому ведеться облік за стаціонарними і пересувними джерелами забрудників атмосфери.

Статистика розглядає дві групи стаціонарних джерел забруднення:

- джерела що виділяють забруднюючі речовини в повітря: технічні агрегати(обладнання) чи об’єкт (відвали порід, що горять, терикони шахт), які в процесі експлуатації виділяють шкідливі речовини;

- джерела, що викидають шкідливі речовини в повітря спеціальне обладнання (труби, вентиляція), завдяки яким відбувається відведення забруднюючих речовин в атмосферу.

До статистичних показників, за допомогою яких аналізують стан повітря відносяться:

· Загальна кількість викидів і виділень забруднюючих речовин. До цієї величини відносять весь сумарний обсяг шкідливих речовин у рідкому, твердому і газоподібному станах.

· Викиди і виділення забруднюючих речовин за окремими видами. В Україні щорічно потрапляє в атмосферу 200 млн. тонн оксидів вуглецю, 140 млн. тонн оксидів сірки і 1 млн. тонн свинцю.

· Ступінь вловлювання забруднюючих речовин. Показник, що характеризує ефективність атмосфероохоронних заходів. Щоб покращити цей показник необхідно будувати очисні споруди, які затримують і знешкоджують забруднюючі речовини. Уважається, що вдається уловлювати приблизно 78%, але все ж значна частина шкідливих речовин потрапляє в атмосферу навіть після очищення, у зв’язку з його недостатньою ефективністю.

· Показник питомих викидів забруднюючих речовин на 1 особу і 1 км2 території. В Україні на кожного жителя він становить 300кг/рік шкідливих речовин, які потрапляють в атмосферу.

 




Переглядів: 389

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз статистики з охорони і раціонального використання водних ресурсів. | Аналіз статистики з охорони і раціонального використання земельних і лісових ресурсів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.