Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Теорія старіння

Старіння (біологічне) процес вікових змін організму, що знижує адаптаційні можливості. В ході старіння відбуваються структурні і функціональні перебудови в організмі і тканинах, міняється зовнішній вигляд, поведінка, психологічні особливості (у людини) та ін. В основі старіння лежить зміна в генетичному апараті організму.

Старіння населення. Збільшення в населенні, будинку осіб старше за працездатний вік. Якщо вони менше 8%, населення вважається молодим, більше 12% - старим. Спостерігають «старіння знизу» (із-за зниження рівня народжуваності) і «старіння згори» (із-за скорочення смертності в старечих віках). Старінню населення може сприяти також міграція населення або масова загибель молоді на війні. Уперше (до 1870г.) поріг демографічної старості переступила Франція, біля 1901г. - Швеція, в 1931г. - Великобританія, а в 1937г. - Німеччина. Найбільш інтенсивний процес старіння в країнах Західної Європи і США.

Теорії старіння. Поки що не існує єдиної теорії старіння, Вважається, що первинна основа старіння і тривалості життя генетична. Згідно генетичної теорії, старіння і старість є останнім етапом, який завершується смертю. Ця теорія передбачає, що кожен індивід має задану тривалість життя, тобто, ніби носить в собі «годинниковий механізм».

Мутаційна теорія вважає старіння наслідком перетворень усередині клітин. Мутації в клітинах відбуваються упродовж усього життя, їх кількість безмежно велика. Підраховано, що за життя в хромосомах відбувається більше 100 мутацій, які мають вплив на життєво важливі внутрішньоклітинні системи. Відповідно до цієї теорії існує три різновиди мутацій, причому результат одного різновиду вважається старінням. Мутаційні зміни, пов'язані з процесом старіння, практично не підлягають корекції: їх можна вважати однією з можливих причин старіння на молекулярному рівні.

Згідно автоімунної теорії старіння автоантитела, тобто антитіла білків власного організму, можуть впливати на процес старіння клітин і навіть бути причиною їх загибелі. Відомо, що існує зв'язок між утворенням антитіл і віком : формування антитіл з часом зменшується. Вірусні інфекції, які були упродовж життя, можуть знижувати імунні функції клітин і зменшувати утворення захисних антитіл і тому зіграють важливу роль в процесі старіння.

Прибічники теорії виснаження вважають, що окремі органи і організм як єдине ціле постійно виснажуються (зношуються).

Теорія відпрацьованих клітин передбачає накопичення в клітинах відпрацьованих речовин, які заважають нормальному функціонуванню організму.

Проте фахівці ще не досягли згоди ні в тому, що визначає поняття «старіння» і «старість», ні в тому, що власне є першопричиною старіння. Відомо лише те, що старіння - це комплекс змін в організмі людини упродовж життя, найбільш помітних в самий раз в похилому віці.

Смерть - припинення життєдіяльності організму. Розрізняють два (2) основні етапи смерті теплокровних тварин і людини :

- клінічну, таку, що настає після припинення сердечної діяльності і дихання (триває до 8 хвилин)

- біологічну або істинну - необхідне припинення фізіологічних процесів в клітинах і тканинах.

Проблеми смерті вивчає танатологія.

Смертність - спад населення внаслідок смерті. Характеризується показником смертності, рівним числу смертей на 1 тис. населення за рік. Смертність у всьому світі в 1985-1990гг. склала 9,9%. Найвищий рівень смертності спостерігається в Ефіопії(оцінна цифра) 23,6%, найнижчий в Кувейті, - 2,8%, в Росії в 1990г. - 11,2%. Поняття смерть не можна ототожнювати з поняттям смертність.

Летальність (смертельність) показник медичної статистики : відношення (у відсотках) число померлих від кількості летальної хвороби(поранення і тому подібне) до числа тих, що перехворіли цією хворобою (поранених) за певний проміжок часу.

Страта, виняткова міра покарання. Страта передбачена законодавством більшості держав, хоча в деяких з них фактично не застосовується (наприклад, Бельгія). У Росії допускається застосування страти тільки за особливо важкі злочини, що зазіхають на життя. Не призначають жінкам, особам до 18 років і чоловікам, що досягли 65 років. У ряді держав, страта скасована (Данія, Норвегія, Україна, Швейцарія, Швеція та ін.)

 




Переглядів: 1032

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Життєдіяльність людей літнього віку | Біологічні ритми людини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.