Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Боротьба більшовиків з УНР.

За визначенням В.Винниченка та Д.Дорошенка, ІІІ Універсал не мав такого схвалення в суспільстві, як І Універсал. Найголовніша причина полягала в тім, що в І Універсалі була проголошена національна ідея, яка об’єднувала всіх українців, а в ІІІ Універсалі було накреслено соціально-економічні заходи, до яких представники різних кіл суспільства ставилися по-різному. Більшовики утворили військово-революційний комітет із завданням готувати нове повстання у Києві.

Плани більшовиків щодо усунення УЦР:

· Мирне усунення – скликання 17 грудня 1917р. в Києві Всеукраїнського з’їзду рад, який би мав переобрати УЦР, перетворивши її на Центральний виконавчий комітет рад в Україні.

· Силове усунення – робітничі страйки проти політика УЦР, захоплення загонами Червоної гвардії влади на місцях, спрямувати збільшовизовані частини російської армії на Київ для його захоплення.

· Зовнішньополітичний тиск, збройна агресія – ультиматум РНК Росії за підписом В.Леніна і Л.Троцького від 17 грудня 1917р., спрямування більшовицьких військ в Україну під командуванням В.Антонова-Овсієнка

Листопад 1917 р. – вибори до Всеросійських установчих зборів показали:

- за більшовиків проголосувало 10% виборців;

- за українські партії – 75%.

25 листопада 1917 р. – роззброєння ЦР більшовицьких частин у деяких містах України. 4 грудня 1917р. РНК РСФРР по радіотелеграфу передав до Києва підписаний Леніним та Троцький «Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Центральної Ради».

Ультиматум Раднаркому Відповідь УЦР
4 грудня 1917р. В.Ленін, Л.Троцький 7 грудня 1917р. В.Винниченко, С.Петлюра  
- Відмовитися від спроб дезорганізації загального фронту - Не пропускати військові частити з фронту на Дон або в інші райони з ворожими РНК урядами - Пропускати революційні (більшовицькі) війська на Південний фронт (для боротьби з О.Каледіним) - Припинити роззброєння радянських полків і червоногвардійських загонів - У разі невиконання цих вимог РНК оголосить війну УЦР   - Неприпустимість втручання РНК у внутрішні справи України - ГС не збирається повторювати досвід РНК на території України, поширюючи анархію і розруху - Роззброєння і висилка більшовицьких загонів були продиктовані прагненням уникнути громадянської війни, наданням росіянам можливості «задовольнити свої національні почуття» на батьківщині - В умовах повної дезорганізації фронту з країнами Четверного союзу українізовані частини, що зберегли боєздатність, не в змозі утримувати всю лінію фронту і намагаються врятуватися - ГС виступає за право кожної нації на самовизначення, а підтримувати нав’язування одній області свого розуміння політичного управління іншій не збирається, тому і надалі буде пропускати на Дон і Кубань ті підрозділи, які повертаються додому - ГС виступає проти більшовицьких методів встановлення і формування влади - ГС надалі буде роззброювати більшовицькі частини, якщо вони становитимуть загрозу існуючій владі  

Це був початок війни Росії проти України. 4-5 грудня 1917 р. – у Києві І Всеукраїнський з’їзд рад підтримав ЦР, а депутати-більшовики (124) залишили з’їзд.

11-12 грудня 1917 р. – альтернативний з’їзд Рад у Харкові (200 делегатів від 82 Рад, а всього по Україні – понад 300 Рад):

· проголошення радянської влади в Україні;

· проголошення України Республікою рад робітничих, солдатських і селянських депутатів – Українська Народна Республіка (УНР);

· обрання Всеукраїнського центрального виконавчого комітету (ВУЦВК) на чолі з Ю. Медведєвим (з березня 1918р. – В.Затонський);

· ВУЦВК затвердив перший радянський уряд України – Народний секретаріат (НС) у складі: С. Бакинський, Є. Бош, В. Затонський, Ю. Коцюбинський, Ф. Сергєєв (Артем), М. Скрипник та ін.

Це дало змогу РНК лишатися ніби осторонь і кваліфікувати збройне протистояння в Україні як внутрішній конфлікт між Радами робітничих і солдатських депутатів та ЦР.




Переглядів: 2864

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Третій Універсал ЦР і утворення УНР. | Грудень 1917-березень 1918 рр.. – перша війна радянської Росії з УНР.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.