Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Боротьба більшовиків з УНР.

За визначенням В.Винниченка та Д.Дорошенка, ІІІ Універсал не мав такого схвалення в суспільстві, як І Універсал. Найголовніша причина полягала в тім, що в І Універсалі була проголошена національна ідея, яка об’єднувала всіх українців, а в ІІІ Універсалі було накреслено соціально-економічні заходи, до яких представники різних кіл суспільства ставилися по-різному. Більшовики утворили військово-революційний комітет із завданням готувати нове повстання у Києві.

Плани більшовиків щодо усунення УЦР:

· Мирне усунення – скликання 17 грудня 1917р. в Києві Всеукраїнського з’їзду рад, який би мав переобрати УЦР, перетворивши її на Центральний виконавчий комітет рад в Україні.

· Силове усунення – робітничі страйки проти політика УЦР, захоплення загонами Червоної гвардії влади на місцях, спрямувати збільшовизовані частини російської армії на Київ для його захоплення.

· Зовнішньополітичний тиск, збройна агресія – ультиматум РНК Росії за підписом В.Леніна і Л.Троцького від 17 грудня 1917р., спрямування більшовицьких військ в Україну під командуванням В.Антонова-Овсієнка

Листопад 1917 р. – вибори до Всеросійських установчих зборів показали:

- за більшовиків проголосувало 10% виборців;

- за українські партії – 75%.

25 листопада 1917 р. – роззброєння ЦР більшовицьких частин у деяких містах України. 4 грудня 1917р. РНК РСФРР по радіотелеграфу передав до Києва підписаний Леніним та Троцький «Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Центральної Ради».

Ультиматум Раднаркому Відповідь УЦР
4 грудня 1917р. В.Ленін, Л.Троцький 7 грудня 1917р. В.Винниченко, С.Петлюра  
- Відмовитися від спроб дезорганізації загального фронту - Не пропускати військові частити з фронту на Дон або в інші райони з ворожими РНК урядами - Пропускати революційні (більшовицькі) війська на Південний фронт (для боротьби з О.Каледіним) - Припинити роззброєння радянських полків і червоногвардійських загонів - У разі невиконання цих вимог РНК оголосить війну УЦР   - Неприпустимість втручання РНК у внутрішні справи України - ГС не збирається повторювати досвід РНК на території України, поширюючи анархію і розруху - Роззброєння і висилка більшовицьких загонів були продиктовані прагненням уникнути громадянської війни, наданням росіянам можливості «задовольнити свої національні почуття» на батьківщині - В умовах повної дезорганізації фронту з країнами Четверного союзу українізовані частини, що зберегли боєздатність, не в змозі утримувати всю лінію фронту і намагаються врятуватися - ГС виступає за право кожної нації на самовизначення, а підтримувати нав’язування одній області свого розуміння політичного управління іншій не збирається, тому і надалі буде пропускати на Дон і Кубань ті підрозділи, які повертаються додому - ГС виступає проти більшовицьких методів встановлення і формування влади - ГС надалі буде роззброювати більшовицькі частини, якщо вони становитимуть загрозу існуючій владі  

Це був початок війни Росії проти України. 4-5 грудня 1917 р. – у Києві І Всеукраїнський з’їзд рад підтримав ЦР, а депутати-більшовики (124) залишили з’їзд.

11-12 грудня 1917 р. – альтернативний з’їзд Рад у Харкові (200 делегатів від 82 Рад, а всього по Україні – понад 300 Рад):

· проголошення радянської влади в Україні;

· проголошення України Республікою рад робітничих, солдатських і селянських депутатів – Українська Народна Республіка (УНР);

· обрання Всеукраїнського центрального виконавчого комітету (ВУЦВК) на чолі з Ю. Медведєвим (з березня 1918р. – В.Затонський);

· ВУЦВК затвердив перший радянський уряд України – Народний секретаріат (НС) у складі: С. Бакинський, Є. Бош, В. Затонський, Ю. Коцюбинський, Ф. Сергєєв (Артем), М. Скрипник та ін.

Це дало змогу РНК лишатися ніби осторонь і кваліфікувати збройне протистояння в Україні як внутрішній конфлікт між Радами робітничих і солдатських депутатів та ЦР.




Переглядів: 2921

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Третій Універсал ЦР і утворення УНР. | Грудень 1917-березень 1918 рр.. – перша війна радянської Росії з УНР.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.059 сек.