Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Критерій Колмагорова-Смірнова

Критерій Колмогорова-Смірнова оснований на порівнянні рядів накопичених частот двох незалежних вибірок. Він включає в себе перевірку всіх видів відмінностей між розподілами у середньому значенні, медіані, розсіюванні, асиметрії та ексцесі.

Нехай існує випадкова вибірка даних x1, x2, ..., xn із генеральної сукупності, яка має безперервну функцію розподілу F(x) і незалежна випадкова вибірка y1, y2, ..., yn із генеральної сукупності, яка має безперервну функцію розподілу G(y). Нульова гіпотеза однорідності говорить про ідентичність двох функцій розподілу (H0: F (z) = G (z) для всіх z (впорядкованих значень)). Прийняття цієї гіпотези автоматично означає і рівність всіх відповідних параметрів цих розподілів. Однак відхилення нульової гіпотези і прийняття альтернативної гіпотези (H1: F (z) ≠ G (z) для деяких z.) не відповідає на питання про те, які саме параметри не рівні в порівнюваних розподілах.

У двовибірковому критерії Колмогорова-Смірнова використовують статистику:

Дана статистика є найбільшою за абсолютною величиною різницею між накопиченими частотами рядів, fi (x) та fi (y), розташованих в порядку зростання. Нульову гіпотезу відкидають, якщо ця максимальна різниця виявиться більшою за критичне значення.

Критичне значення D залежить від прийнятого рівня значущості, α, і від обсягу вибірок, nx і ny.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 9 Міжгрупові порівняння. | Критерій Шеффе

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.