Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Для цілей реєстрації знаків, перелік товарів і послуг впорядковано за класами Міжнародної Класифікації Товарів і Послуг (МКТП).

Заголовки класів вказують загальні назви галузей, до яких належать товари і послуги. При цьому кожний клас МКТП складається з множини різнорідних груп (родових понять) товарів і послуг.

Проте, товари або послуги не можуть вважатися спорідненими лише на тій підставі, що вони фігурують в одному і тому ж класі МКТП. Також товари або послуги, що фігурують у різних класах МКТП, можуть вважатися спорідненими. Наприклад, незважаючи на те, що товари “ваги” і “модеми” відносяться до одного – 9-го класу МКТП, вони вважаються неспорідненими, так як належать до різних родових груп. Товар “ваги” відноситься до родової групи “важільне устаткування”, а товар “модеми” – до родової групи – “комп’ютерне обладнання”, до того ж, призначення цих товарів зовсім різне. І, навпаки, товар “селітра”, що належить до 1 класу МКТП, є спорідненим з товарами 5 класу “препарати для нищення шкідливих рослин”, тому що вони належать до однієї родової групи - “хімікати для сільського господарства”.

При встановленні призначення товару або послуги враховується галузь і мета застосування товару або послуги. Наприклад, слід визнати спорідненими послугу 40-го класу МКТП – “кравецькі послуги” і послугу 42-го класу МКТП – “моделювання одягу”, так як вони відносяться до однієї галузі - “шиття одягу” і можуть надаватися у одному місці – ательє мод, метою якого і є пошиття одягу. Проте, послуги 39-го класу МКТП - “перевозіння меблів” та “трамвайне перевозіння”, хоча і відносяться до однієї галузі - “послуги щодо перевозіння” і належать до одного класу МКТП, не є спорідненими, тому що вони призначені для виконання різних цілей, і знаки, під якими надаються такі послуги, не можуть бути сплутані. Щодо послуг з “перевозіння залізничним транспортом” і послуг з “перевозіння авіатранспортом”, то цілі компаній, що надають такі послуги, є однаковими і такі компанії є конкуруючими на ринку послуг з перевозіння, і, відповідно послуги, що надаються ними, є спорідненими.

Крім спорідненості товарів і спорідненості послуг існує спорідненість товарів і послуг. Спорідненість товарів і послуг означає, що товари і послуги можуть бути тісно або специфічно пов‘язані таким чином, що використання тотожних або схожих знаків може привести до їх сплутування у певному секторі споживачів. Наприклад, товар 3-го класу МКТП “косметика” можна вважати спорідненим з послугою 44 класу МКТП – “салони краси”, тому що, як косметичні товари, так і послуги з косметичного доглядання, що надаються салонами краси, призначені для однієї і тієї ж цілі – доглядання зовнішнього вигляду людини, і у салонах краси косметичні товари є основним засобом для здійснення таких послуг. Також, товар 12-го класу МКТП “автомобілі” може вважатися спорідненим з послугою 37-го класу МКТП – “технічне доглядання і лагодження автомобілів”, як такий, що пов‘язаний з цим видом послуг.

Спорідненими можуть бути визнані товари, що виготовлені з одного виду матеріалу, незалежно від того, що такі товари можуть бути віднесені до різного роду (виду). Наприклад, товари 14 класу МКТП “келихи з дорогоцінних металів” і “попільниці з дорогоцінних металів” є спорідненими товарами, хоча вони і відносяться до різних видів товарів. Такі товари виготовляються з одного виду матеріалу – дорогоцінних металів, вартість таких товарів є високою, вони реалізуються або в ювелірних магазинах або у ювелірних відділах універсамів , вони не є товарами повсякденного попиту і мають достатньо обмежене коло споживачів. Відповідно, товар 14-го класу МКТП “попільниці з дорогоцінних металів” не є спорідненим з товаром 34-го класу МКТП “попільниці не з дорогоцінних металів”, хоча ці товари відносяться до одного виду товарів і мають одне призначення, проте, у цьому випадку матеріал, з якого виготовлені ці товари, має суттєве значення при встановленні спорідненості.

Тотожність матеріалів, з яких виготовлені товари, не завжди є критерієм і гарантією їх спорідненості. Наприклад, товари “гумові штампи” і “гумове взуття” хоча і виготовлені з одного матеріалу - гуми, проте, ці товари мають зовсім різне призначення, різні канали збуту, матеріал, з якого вони виготовлені є дешевим і у такому випадку критерії - вид товарів, призначення і канали збуту, є основними критеріями при встановленні спорідненості.

Однією з допоміжних ознак спорідненості товарів є умови продажу (реалізації) товарів. Небезпека сплутування знаків для товарів, що продаються (реалізуються) через роздрібну мережу (таких як косметичні і гігієнічні вироби, продукти харчування, одяг, взуття, лікеро-горілчані і тютюнові вироби тощо) зростає і є більш вірогідною, ніж для товарів, що реалізуються шляхом укладення відповідних договорів.

Наприклад, роздрібний продаж продовольчих товарів здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі підприємства з універсальним асортиментом продовольчих товарів, магазини "Товариповсякденного попиту", системи кооперації, відділи (секції) підприємств з універсальним продажем непродовольчих товарів, стаціонарну дрібно-роздрібну торговельну мережу (палатки, кіоски, торговельні автомати), пересувну торговельну мережу (автомагазини, автопричепи, візки, лотки, бочки, цистерни тощо), склади-магазини, заклади (підприємства) громадського харчування. Продаж продовольчих товарів здійснюється за методом самообслуговування, за попереднім замовленням покупців (у магазині, за допомогою телефону, персонального комп'ютера, інших технічних засобів зв'язку), шляхом індивідуального обслуговування покупців (Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами).

Такі товари є виробами народного споживання і є товарами короткострокового використання, частота звернення споживачів до таких товарів є достатньо високою і уважність споживачів до маркування таких товарів знижується, відповідно зростає вірогідність сплутування знаків, якими вони маркуються. Тому підхід до оцінювання ступеня спорідненості таких товарів має бути ретельним і більш строгим, ніж відносно товарів виробничо-технічного призначення.

Товари виробничо-технічного призначення (наприклад, двигуни, силові установки, апаратура, вантажно-розвантажувальне устаткування, сировина тощо) мають певне коло споживачів, які в основному є спеціалістами-споживачами у певній галузі. Споживачі таких товарів перед їх придбанням дуже уважно вивчають технічну документацію до таких товарів, їх технічні характеристики, і, як правило, споживачам такої продукції відомі виробники таких товарів у відповідній галузі. Відповідно, небезпека сплутування знаків для таких товарів є невисокою.

Необхідно також враховувати можливість однорідності товарів і послуг.

Слід відзначити, що практично усі види послуг, а це послуги, що входять до 35 – 45 класів МКТП, можуть бути спорідненими з різними товарами, як супутні цим товарам.

Наприклад:

- „будівельні матеріали”-19 клас з „будівництвом” - 37 клас;

- „пристрої зв'язку” – 9 клас з „зв'язком” - 38 клас;

- будь-які товари з „перевезеннями” і „збереженням на складах” - 39 клас;

- практично будь-які матеріали з їх „обробкою” - 40 клас;

- товари 9, 16 класів з послугами 41 класу;

Для встановлення спорідненості товарів і/або послуг, відносно яких заявлено (зареєстровано) тотожні позначення (знаки) або позначення (знаки), які можна сплутати, експерт повинен дослідити:

- до якої галузі відносяться досліджувані товари і/або послуги і чи з однією метою застосовуються такі товари і/або послуги у певній галузі;

- чи відносяться досліджувані товари і/або послуги до одного й того ж роду або виду;

- до якої групи відносяться товари – до продукції виробничо-технічного призначення або до виробів народного споживання;

- чи є досліджувані товари товарами короткострокового або довгострокового використання;

- призначення товарів, матеріал, з якого виготовлені товари;

- групу потенційних споживачів товарів або послуг (пересічні споживачі або спеціалісти у певній галузі);

- характер послуг, що надаються – комерційні послуги, послуги професійного характеру, споживчі послуги або послуги іншого характеру;

- чи існує зв‘язок між товарами та послугами і наскільки тісний або специфічний такий зв‘язок;

- умови та місце продажу (реалізації) товарів та надання послуг (магазини, супермаркети, поштове замовлення, продаж через Інтернет тощо).

За результатами дослідження встановлюється, чи є досліджувані товари і/або послуги спорідненими і чи може виникнути у споживача враження про належність товарів і/або послуг одній особі.

4.14. Повідомленняпро надання додаткових матеріалів

Повідомленняпро необхідність надання додаткових матеріалів надсилається заявнику лише в тому випадку, коли без таких матеріалів проведення кваліфікаційної експертизи неможливеабо у разі виникнення обґрунтованих сумнівів у достовірності будь-яких відомостей чи елементів, що містяться в документах заявки.

Підставами для повідомленняє необхідність надання, зокрема:

1) документів про згоду відповідних компетентних органів або власників на використання в складі знака елементів, що зображують або імітують державні герби, прапори та інші державні символи (емблеми); офіційні назви держав, емблеми, скорочені чи повні найменування міжнародних, міжурядових організацій; офіційні контрольні, гарантійні та пробірні клейма, печатки;

2) копійдокументів, щозасвідчують право заявника на державні нагороди та інші відзнаки;

3) копій документів, що підтверджують правомірність включення до позначення, що заявляється, зокрема зазначення року, дати (наприклад, дати заснування виробництва), або підтверджують право заявника на нагороди або інші відзнаки, якими відмічені товари, щодо яких заявлено позначення, якщо воно містить такі відомості. У разі неможливості з об'єктивних причин надання зазначених документів враховується письмове підтвердження відповідальності заявника за достовірність відомостей щодо нагород і відзнак або дати заснування виробництва.

Повідомленняможе бути доповненотакож питаннями іншого характеру, у тому числі зауваженнями та пропозиціями, пов’язаними з проведенням експертизи заявки, якщо без з‘ясування цих питань проведення кваліфікаційної експертизи неможливе.

Повідомленнямає бути обґрунтованим, з обов‘язковимпосиланнями на положення Закону, цих Правил, інших нормативних документів.

Додаткові матеріали, зазначені у повідомленні, мають бути одержані Укрпатентом протягом двох місяців від дати одержання його заявником.

Якщо Укрпатентом не будуть одержані додаткові матеріали, зазначені в повідомленні в установлений строк та, якщо заявник не подасть клопотання про його продовження, то заявка вважається відкликаною, про що заявнику надсилається повідомлення.




Переглядів: 808

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Для цілей реєстрації знаків, послугою вважається дія, що є результатом діяльності фізичної або юридичної особи, яка спрямована на задоволення потреб іншої особи. | Складання висновку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.