Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Наукові основи геодинаміки. Внутрішня будова та властивості Землі

 

Землю як планету, її походження в Сонячній системі вивчає наука космогонія. Розміри і форму Землі та особливості рельєфу – геодезія. Будову, склад та стан речовини, яка складає Землю, її зміни у часі – геологія, яка дуже тісно пов’язана з фізикою, хімією та математикою. Добре відомий багатосторонній зв’язок геології з географією в пізнанні закономірностей геологічних процесів, які відбуваються на поверхні Землі, і напряму пов’язаний з формуванням рельєфу. Наука про рельєф, його походження та розвиток називається геоморфологією. Біологія дає можливість відновити історію виникнення та еволюцію органічного світу, тому тісно пов’язана з важливою галуззю геології – палеонтологією (гр. “паляйос” – давній, “онтос” – істота). За рештками скам'янілостей органічного давнього світу відтворюється історія його розвитку. Палеонтологія поділяється на палеозоологію та палеоботаніку.

Таким чином геологія тісно пов’язана з усіма природничими та точними науками і широко застосовує їх методи.

У зв’язку зі складністю об’єкта дослідження геологія значно диференціювалася і тепер є складним комплексом взаємопов’язаних між собою наук.

Основним із найважливіших напрямків геології є вивчення речовинного складу земної кори. Цим займається комплекс наук геохімічного циклу – петрографія, мінералогія, кристалографія, геохімія. Другим важливим напрямком є динамічна геологія, яка вивчає різноманітні процеси, які протікають в глибинах Землі та на її поверхні. Залежно від джерел енергії вони поділяться на процеси внутрішньої динаміки (ендогенні) та процеси зовнішньої динаміки (екзогенні). Вивчення деяких процесів на даний час виділилося в самостійні гілки науки - такі, як тектоніка, вулканологія, сейсмологія, геоморфологія. Третім важливим напрямком в геології є історична геологія, яка вивчає історію і розвиток Землі, послідовність геологічних процесів і змін у часі. Вона також об’єднує комплекс самостійних дисциплін – стратиграфію, палеонтологію, які використовують у встановленні абсолютної геохронології радіологічні методи. Розробка їх – досягнення геохімії. По суті, створена нова галузь науки – радіологія.

Як четвертий напрямок, може бути названа регіональна геологія – наука, яка вивчає геологічну будову та геологічну історію великих областей земної кулі. За останні роки створена нова важлива галузь науки - морська геологія.

Крім вищеназваних основних напрямків, в геології є ряд геологічних наук, які не тільки розробляють важливі наукові проблеми, але й безпосередньо пов’язані з рішенням практичних задач. Це – вчення про корисні копалини, гідрогеологія, інженерна геологія, геофізика, геохімія, кристалохімія та кристалофізика, технічна петрографія, експериментальна тектоніка.

При вивченні Землі, крім диференціювання наук, спостерігається тенденція до їх об’єднання з одночасним використанням різних методів, до синтезу даних суміжних наук. Створені такі суміжні науки – геохімія, геофізика, біогеохімія, геоморфологія, палеогеографія, геодинаміка та ін.

Враховуючи складність об’єкту вивчення, а саме – Земля як об’єкт Космосу і Земля як об’єкт, що розвивається самостійно (в граничних умовах), необхідно розглядати ці два напрямки в єдиній системі науки. Тобто чітко зрозуміти, які питання є суто фундаментальними, а які мають прикладний характер. Це дозволить вирішити пряму і зворотну задачі геології.

 




Переглядів: 357

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Поняття про науку “Геодинаміка”. Структура та зв’язок з іншими геологічними дисциплінами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.