Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ЗАДАЧІ НА ПЕРПЕНДИКУЛЯРНІСТЬ ПЛОЩИН.

1.Через вершину С квадрата АВСD проведено пряму МС, перпендикулярно його площині. Довести, що площини МАD і МDС перпендикулярні.

 

2.Два прямокутних рівнобедрених трикутника мають спільну гіпотенузу, яка дорівнює 8 см. Площини цих трикутників взаємно перпендикулярні. Знайти відстань між вершинами прямих кутів.

 

3.Точка S рівновіддалена від вершин квадрата АВСD. О – її проекція на площину квадрата. З точки S проведено перпендикуляр SМ до

сторони АВ квадрата. Довести, що площини АSВ і ОSМ перпендикулярні.

 

4.Площини α і β взаємно перпендикулярні і перетинаються по прямій а. Площина γ перетинає площини α і β по прямим b і с відповідно, паралельним прямій а. Відстань між прямими b і а дорівнює 8 см, а між с і а – 15 см. Знайти відстань між прямою а і площиною γ.

 

5.Кінці відрізка, довжина якого дорівнює 13 см, належать двом взаємно перпендикулярним площинам, а відстані від кінців відрізка до лінії перетину площин дорівнюють 8 см і 5 см. Знайти відстань між основами перпендикулярів, проведених з кінців відрізка до лінії перетину площин.

 

6.Кінці відрізка лежать у двох взаємно перпендикулярних площинах. Проекції відрізків на площини дорівнюють 20 см і 16 см. Відстань між основами перпендикулярів, проведених з кінців відрізка до лінії перетину площин, дорівнює 12 см. Знайти довжину відрізка.

 

7.Відрізок лежить в одній з двох перпендикулярних площин і не перетинає другу. Кінці цього відрізка віддалені від прямої n перетину площин на 18 см і 10 см. У другій площині проведено пряму m, паралельну n. Відстань від одного з кінців даного відрізка до прямої m дорівнює 30 см. Знайти відстань від середини відрізка і від його другого кінця до прямої m.

 

8.Прямокутник АВСD перегнули по діагоналі АС так, що площини

АВС і АСD виявились перпендикулярними. Знайти відстань між точками В і D, якщо сторони прямокутника дорівнюють 6 см і 8 см.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 6
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перпендикулярність площин. | Задачі на перпендикуляр і похилу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.