Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги, що ставляться до САР

Якщо поточне значення регульованого параметру рівне заданому, то вважають, що система знаходиться в стані рівноваги, якщо під дією деякого впливу збурення в системі виникло відхилення регульованого параметру від заданого , то системі необхідно певний час , щоб знову перевести в стан рівноваги. Вважають, що на протязі цього часу система знаходиться в перехідному режимі. Поведінку системи в перехідному режимі представляють у вигляді графіка перехідного процесу.


Рисунок 1.13 – Графіки перехідних процесів

Перехідний процес це залежність зміни в часі вихідної величини (регулюючого параметру). Задане значення регулюючого параметру позначають пунктирною лінією. Так як ми розглядаємо системи автоматичної стабілізації, то задане значення Хвих0 = const. Спів падання поточного і заданого значення говорить про те, що система на проміжку (0, t1) є в стані рівноваги. А в момент часу t1 система відхиляється від стану рівноваги. В період часу (t1 , t2) система перебуває в перехідному режимі, а після t2 повертається до стану рівноваги. При дослідженні САР прийнято їх розглядати від моменту появи відхилення регулюючого параметру. В цьому випадку початок координат відповідає заданому значенню (рис. б), але перехідний процес може мати інший характер (рис. в). Порівнюючи (б) і (в) можна побачити, що в першому випадку система повертається до стану рівноваги, а в другому випадку цього не відбувається. б – система стійка, в – нестійка. Завдання САР – це підтримувати значення заданого параметра на певному рівні і цього треба вимагати від них. Разом з цим в стійких САР перехідний процес може проходити по різному. При цьому вводиться поняття якості перехідного процесу, яке характеризується рядом показників: стійкість, час перехідного процесу, коливальність і т.д. одним із основних є час перехідного процесу, тому чим менше час перехідного процесу тим вища якість САР. Числові значення показників якості технологічного процесу вибирають в залежності від вимог технологічного процесу. Таким чином до САР ставляться дві основні вимоги:

- система повинна бути стійкою

- відповідати тим показникам, які закладені в технічному регламенті.

 




Переглядів: 465

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функціональна схема САР | ЛЕКЦІЯ 2

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.