Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Скелет новонародженого. 1- череп; хребетний стовп; 3- грудна клітка; 4- кістки верхньої кінцівки; 5- тазові кістки; 6- кістки нижньої кінцівки.

і остисті відростки. В молодшому шкільному віці триває окостеніння тіл хребців, яке закінчується лише в 23-26 років. В цей період закінчується ріст хребта. Відносна довжина різних відділів хребта змінюється з віком. У новонародженої дитини поперековий відділ відносно коротший, ніж у дорослої людини, а шийний, навпаки, довший. З ростом дитини поперековий відділ значно витягується. У новонародженої дитини хребетний стовп, крім невеликого крижового вигину, майже прямий. Хребет дорослої людини має два вигини вперед ( шийний і поперековий) і два назад ( грудний ікрижовий). Вигини роблять хребет пружним, завдяки чому послаблюються поштовхи голови і тулуба під час ходьби, бігу і стрибків, зберігається рівновага тіла. Крім того, грудний і крижовий вигини збільшують передньо-задній діаметр грудної і тазової порожнини. Вигини хребта в людини єнаслідком прямоходіння. У немовляти вигини хребта з’являються в міру розвитку в неї статики (здатності зберігати певне нерухоме положення – сидіти, стояти) і моторики ( рухів). Коли дитина починає тримати голову, в неї утворюється шийний вигин хребта. Коли дитина починає стояти і ходити- формується поперековий вигин. Грудний вигин формується в дошкільному віці, коли дитина сидить за столом. Крижовий вигин з’являється ще в період

утробного розвитку, а остаточно формується під впливом ваги верхньої частини тіла і розвитку м’язів та зв’язок таза. У перші роки життя дитини вигини її хребта ще не сталі: в лежачому положенні вони згладжуються. Лише в молодшому шкільному віці остаточно формуються і стають постійними шийний і грудний вигини, а в період статевого дозрівання – поперековий вигин.

У дитячому віці тіло грудної кістки складається з кількох відрізків, з’єднаних між собою хрящовою тканиною. Процес окостеніння триває досить довго. Так, нижні її відрізки зростаються у 15-16 років, а верхні тільки у 21-25 років. Мечовидний відросток зростається з грудниною після 30 років. У новонародженої і в грудної дитини ребра розміщені горизонтально, майже під прямим кутом до хребта. У дорослої людини передні кінці ребер трохи звисають донизу. Внаслідок горизонтального положення ребер і високого стояння діафрагми глибокі дихальні рухи в немовлят неможливі, тому в них більша частота дихальних рухів. Ці особливості дитячої грудної клітки згладжуються до 6-7 років. До 12-13 років формування грудної клітки закінчується, і вона відрізняється від грудної клітки дорослої людини тільки розмірами. В період статевого дозрівання грудна клітка дуже швидко росте ( причому влітку швидше, ніж взимку).

Процес окостеніння скелета верхньої кінцівки у дітей відбувається нерівномірно. Повне його окостеніння закінчується лише в 25 років. В педагогічній практиці особливо важливо знати процес окостеніння кисті руки, бо за допомогою кисті дитина вчиться писати і виконувати різні трудові рухи.

У новонародженої дитини ще немає зап’ясткових кісток. Вони розвиваються поступово і стають добре помітними при просвічуванні

рентгенівським промінням лише на сьомому році життя дитини. Але і в цьому віці кістки зап’ястка ще не цілком розвинені. Лише в 10-13 років закінчується процес їх окостеніння. Окостеніння фаланг пальців закінчується в 9-11 років. В результаті цього значно підвищується працездатність дітей щодо швидкості і тривалості письма. Знання особливостей окостеніння кисті руки має важливе значення для правильної постановки навчання дітей письма і трудових процесів. Внаслідок того, що кисть руки в дітей молодшого шкільного віку ще не окостеніла, вона ще не цілком працездатна і швидке письмо дітям молодших класів не вдається, кисть швидко стомлюється. Тому не можна перевантажувати дітей , особливо учнів 1 і 2 класів, письмовою роботою.

Кістки таза дітей і підлітків ще не зрощені і тому легко зміщуються. У новонародженої дитини довжина верхньої і нижньої кінцівок майже однакова. За період росту відносна довжина ( щодо довжини тіла) верхньої кінцівки лише трохи збільшується ( з 41 до 45%) , а нижня кінцівка інтенсивніше росте і досягає 50% довжини всього тіла.

У новонародженої дитини череп ще не повністю окостенів. Лобова, основна і вискові кістки складаються з двох частин кожна, потилична кістка поділена на чотири частини. Процес їх зростання триває 3-4 роки. Швиміж окремими кістками черепа новонародженої дитини не сформовані: їх краї з’єднуються між собою сполучнотканинними перетинками. Особливо значні сполучнотканинні проміжки там, де сходяться краї кількох кісток – так звані тім’ячка. Розрізняють шість тім’ячок: лобове ( велике), потиличне ( мале), два передніх бічних і два задніх бічних. Коли процес окостеніння черепа відбувається нормально, бічні тім’ячка заростають вже до моменту народження дитини, мале – у 2-3 місяці. Найдовше заростає лобове
тім’ячко – 12-18 місяців.Черепні шви

Череп новонародженого.остаточноформуються тільки в 3-4 роки,

А- вигляд збоку; Б- вигляд зверху; а іноді й пізніше. Тім’ячка і

1- переднє тім’ячко; 2- заднє сполучнотканинні шви черепа

тім’ячко; 3- сосковидне тім’ячко новонародженої дитини

(заднє бічне); 4- клиновидне зумовлюють легке зміщення кісток

тім’ячко (переднє бічне).завдяки чому полегшується

процес родів. За розмірами череп

новонародженої дитини значно менший, ніж череп дорослої людини. Він має відносно більшу мозкову частину і відносно мало розвинену лицеву частину. Якщо в дорослої людини мозковий череп більший від лицевого вдвічі, то в новонародженої дитини – у вісім разів. Це пояснюється дуже раннім розвитком головного мозку. Найінтенсивніше росте череп протягом першого року життя дитини; до 4 років він росте ще досить інтенсивно, а потім його ріст дуже сповільнюється, особливо у віці 7-12 років. Інтенсивний розвиток лицевого черепа починається в 13-14 років, і в період статевого дозрівання встановлюється остаточне співвідношення між мозковою та лицевою частинами черепа. В цей період мозковий череп стає ширшим, а лицевий – видовжується; посилено росте лобова кістка. Швичерепа до 30 років життя людини майже повністю заростають. Лише в деяких випадках вони залишаються не зарослими до глибокої старості.

 

 

 

Статеві відмінності у будові черепаполягають у тому, що чоловічий череп більший, лицева частина його більш розвинена, а виступи й горбики, до яких прикріплюються м’язи, помітні виразніше, ніж у черепі жінки. Порожнини очних ямок у жінок більші, ніж у чоловіків, а хоани – менші.

 

 




Переглядів: 2839

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Скелет нижньої кінцівки (правої). | Модуль 2. Опорно – руховий апарат.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.