Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Введення формул у ЕТ

Формула, що набирається в електронній таблиці, як і будь-який інший запис відображається в рядку формул. Однак мається одна відмінність: після команди введення формули (натискання клавіші = або щиглика по кнопці =) рядку формул з'являються нові кнопки: Ñ та P (рис. 21.3).

 

Рис. 21.3.

 

Зміст їх простій: щиглик по кнопці з червоним хрестиком Ñ скасовує внесені у формулу зміни, а щиглик по кнопці з зеленою "галочкою" P дає команду на виконання формули, записаної в осередок. Завершити введення формули можна натисканням на клавішу Enter, або переміщенням курсору в іншу комірку, або щигликом по кнопці з зеленою галочкою в рядку формул.

Після команди введення запис формули в комірці зникає і з'являється результат її виконання або повідомлення про помилку. Відредагувати введену формулу можна, як звичайний текст, що вводиться в комірку. Для приклада наберіть в комірці А4 формулу =А1+А2+А3. Потім відредагуйте її, замінивши на формулу =А1+А2*А3.

Можете не турбуватися про те, якими буквами, рядковими чи прописними, набирається формула. Програма Excel автоматично перетворить усі букви в прописні, як тільки дається команда на виконання обчислень.

Великим помічником в роботі з формулами є майстер функцій. Його позначка на панелі інструментів . Перевага його використання складається в тому, що коли необхідно обчислити якусь функцію (COS, SIN та ін.), він покрокове нас веде до результату, роз’яснюючи кожну дію, що набагато зменшує ризик появи помилок.

Для приклада встанемо в комірку D1 і порахуємо в ній косинус суми чисел по стовпцях А и С.

Натисканням цієї кнопки викликаємо майстра функцій. На малюнку 21.4. показане його перше діалогове вікно.

 

Рис. 21.4.

 

Ліворуч вибираємо категорію функції, праворуч - саму функцію. Нам потрібна категорія Математичні, ім'я функції - COS. Відразу буде дана перша підказка: під списком функцій з'явиться повідомлення про те, що команда COS "Повертає косинус числа" (слово "повертає" пташиною мовою програмістів означає "розраховує, обчислює"). За допомогою цієї підказки, можливо, удасться розібратися в громіздких і не завжди зрозумілих назвах команд.

Вибравши COS, натискаємо кнопку Шаг >. З'являється друге діалогове вікно майстра функцій (рис. 21.5).

 

Рис. 21.5

 

Тут теж є підказки. Крім змісту функції нам пояснюють і зміст її аргументів. У даному випадку, як бачите, написано, що в рядку Число варто ввести кут у радіанах - цифрою або ім'я комірки.

У довідковій системі Excel 5.0 (російська версія) як роздільник аргументів чомусь завзято показують кому замість крапки з коми. Це помилка, врахуйте. Насправді Excel не сприймає кому як роздільник.

При створенні формул варто бути дуже уважним. Справа цей тонка, синтаксис порушувати категорично не слід. Варто вам замість двокрапки поставити крапку з коми, і дата перестане бути датою, а інтервал перетвориться в перерахування. Варто не там поставити дужку, і функція виявиться або помилкової, або, що ще гірше, невірно порахується. Або замість англійських букв А и В написати російські А и В, і Excel відразу перестане розуміти адреси комірок. Варто не туди адресуватися, і одержимо ділення на нуль або множення на текст.





Переглядів: 630

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Компоненти формул | Діагностика помилок у формулах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.